o NAS

O nas

Przedszkole Niepubliczne „ Przyjaciele Puchatka” to placówka z 11 letnim doświadczeniem, zlokalizowana w intensywnie rozwijającej się dzielnicy Gdańska – Południe. Mieści się w niewielkim wolnostojącym budynku z przylegającym ogrodem i placem zabaw. Kameralna, ciepła atmosfera naszego przedszkola sprawia, że tutaj dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie.

Nasi wychowankowie to dzieci w wieku 2,5 – 5 lat, łączone w 3 grupy jednorodne wiekowo.

Rozwijamy kompetencje osobiste i społeczne naszych wychowanków poprzez starannie dobrane programy i metody nauczania.

Zatrudniamy wykształconych, twórczych, aktywnych i doświadczonych nauczycieli, którzy realizują założenia programowe stosując nowoczesne i aktywizujące metody dydaktyczne. Realizujemy różnorodne projekty edukacyjne i wychowawcze międzynarodowe, ogólnopolskie oraz własne, opracowane przez nauczycieli.

Różnorodność działań dydaktyczno – wychowawczych i środowiskowych oraz efekty naszej pracy zaowocowały przyznaniem naszej placówce przez tytułu „ Szkoły Odkrywców Talentów” nadanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Smaczne i zdrowe posiłki zapewnia naszym wychowankom firma cateringowa „Lastoria”, współpracująca z przedszkolem od samego początku. Posiłki są przygotowywane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia Dzieci przy uwzględnieniu indywidualnych diet / bezmlecznych, bezglutenowych, wegetariańskich/.

Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku, w godz. 6.30 – 17.30 z dwutygodniową przerwą wakacyjną na przełomie lipca i sierpnia.