Aktualności

KODOWANIE NA DYWANIE

Coraz bliżej lato!- to temat naszego czerwcowego kodowania. Nasi poszukiwacze przygód wybrali się na wakacje zakodowanym statkiem- w sam raz na wymarzoną, morską wycieczkę.

PROJEKT WITAMINKI

Projekt Witaminki zaprosił do naszego przedszkola w czerwcu Rzodkiewkę Renię. Przedszkolaki ze smakiem zajadały się mini kanapkami z rzodkiewką. Wykonały również pracę plastyczną.

POKAZ BALETOWY

25 czerwca odbył się pokaz na zajęciach baletowych. Dziewczynki, które uczęszczały na balet zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności rodzicom.
To było prawdziwe show!

POWITANIE LATA

21 czerwca powitaliśmy lato z przytupem. Na placu zabaw czekała na nas masa atrakcji. Zorganizowaliśmy piknik wakacyjny, na którym serwowane były kolorowe lody. Nie zabrakło też zabaw sportowych przy skocznej muzyce. Po wysiłku odpoczywaliśmy na kocach i matach.

KONCERT MŁODYCH TALENTÓW

17 czerwca 3 osobowy zespół Kangurków reprezentował nasze przedszkole w Filharmonii Bałtyckiej. Dzieci pięknie zaśpiewały i zebrały mnóstwo braw.
Gratulujemy dzieciom i nauczycielom!

Po południu odbyło się Zakończenie Roku Szkolnego. Wszystkie grupy przygotowały piękne programy artystyczne. Dzieci zaprezentowały swoje talenty aktorskie, taneczne i wokalne. Po występach nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE "WAKACYJNE MARZENIA"

Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne pt.”Wakacyjne marzenia” ukazując tym samym, gdzie i z kim chciały by spędzić tegoroczne wakacje. Swoje dzieła tworzyły wykorzystując bibułę, pastele i farby.

PROJEKT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

W tym miesiącu projekt przybliżył nam najważniejsze zasady, którymi powinniśmy kierować się, żeby bezpiecznie spędzić wakacje. Wspólnie braliśmy udział w wakacyjnym quizie: „Jak zachowywać się na wakacjach”.

DZIEŃ DZIECKA- WYCIECZKA DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ

3 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka w Zagrodzie Edukacyjnej „Pod Ptasią Górą”. Dzieci poznały kulturę kaszubską. Dodatkową atrakcją było pieczenie chleba. Jednak serca naszych przedszkolaków skradły zwierzęta: alpaki, cielaczki, konie i króliki, które dzieci mogły samodzielnie dokarmiać.
Z pewnością był to dzień pełen wrażeń!

KODOWANIE NA DYWANIE

W trakcie roku obchodzimy różne ważne święta, wśród nich jest Dzień Mamy i Taty. Dlatego w tym miesiącu dzieci połączyły kodowanie z tematem rodziny. Na podstawie słownej ilustracji ułożyły na macie kwiaty dla rodziców oraz stworzyły kod prowadzący prosto do serca rodziców.

PROJEKT WITAMINKI

W tym miesiącu w ramach projektu Witaminki poznaliśmy nową „witaminkę”- groszek Gucio. Dzieci próbowały groszku w różnej postaci, a na zajęciach w Kuchcikowie same wykonały pastę z groszku, która wszystkim na kanapkach bardzo smakowała.

DZIEŃ RODZINY

27 maja świętowaliśmy Dzień Rodziny. Odbyły się występy artystyczne dzieci oraz został zorganizowany piknik w przedszkolnym ogrodzie. Były pyszności i słodkości. Było malowanie twarzy i robienie tatuaży. Była fantastyczna zabawa z animatorami z Just Dance, tańce i rodzinne konkursy.

PROJEKT SAKURA NO KUNI- W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

W tym miesiącu na zajęciach rozmawialiśmy o życiu małych Japończyków, czyli naszych rówieśników.
Gościliśmy również chłopców ze szkoły Karate Tradycyjnego Kuro- Obi, którzy pokazali nam swoje umiejętności nabyte w trakcie kilkuletnich treningów oraz opowiadali o kulturze panującej na treningach.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

Na warsztatach wykonaliśmy piękne prace na Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Tematem naszych prac było „zawsze zielono, zawsze niebiesko”. Dzieci spisały się znakomicie, prace naszych małych artystów zostały wysłane.
Na kolejnych warsztatach dzieci przygotowały piękne prezenty dla mamy i taty z okazji nadchodzącego ich święta.

PROJEKT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE "WAŻNE NUMERY ALARMOWE"

Przez zabawę do nauki… czyli zabawy plastyczne, zabawy z telefonem, odgrywanie ról, rymowanki, zajęcia multimedialne i nasze przedszkolaki numery alarmowe znają i się tym chwalą.

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Święto Unii Europejskiej było dla naszych przedszkolaków okazją do poznania i przypomnienia wiadomości o Europie i Unii. Rozmawialiśmy o jej symbolach- fladze, hymnie, poznaliśmy jej stolicę i walutę. Dzieci wykonały samodzielnie niebieskie flagi z 12 żółtymi gwiazdami, które ozdobiły nasze sale.

PROJEKT- DZIAŁAMY Z imPETem

Grupa Kangurków i Tygrysków w ramach projektu Działamy z imPETem urządziła w ogrodzie przedszkolnym prawdziwe ekologiczne igrzyska sportowe. Nasz plac zabaw zamienił się w ekologiczny tor przeszkód przygotowany samodzielnie przez naszych przedszkolaków. Było bardzo pomysłowo, dzieci wykazały się wielką kreatywnością. Cała relacja z zawodów została nagrana i wysłana do organizatorów projektu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

7 maja przedszkolaki na zajęciach multimedialnych mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, nauczyły się ważnych numerów alarmowych oraz mogły zobaczyć sprzęt strażacki. Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne.

AKADEMIA CZYŚCIOCHOWA

W tym miesiącu z naszą Akademią Czyściochową Króliczki poznawały „Zasady korzystania z toalety”, czyli: 
– zapoznanie z zasadami zachowania w toalecie
– kształtowanie nawyków dbania o higienę w toalecie
– kształtowanie nawyków dbania o porządek w toalecie
– kształtowanie świadomości ekologicznej

KODOWANIE NA DYWANIE

W ramach projektu w tym miesiącu u Króliczków odbyło się kodowanie pt. „Co nam zakodowała Ola, Adaś i Maciek z kolorowych patyczków ?”. Nasi bohaterowie wybrali się nad jezioro, gdzie z kolorowych patyczków zakodowali nam obrazek do rozwiązania, przedstawiający kwiaty i chmurki. Króliczki z zagadkę poradziły sobie bez problemu.
Kangurki zakodowały flagę Polski, a Tygryski z okazji Dnia Ziemi szukały najlepszego rozwiązania.

PROJEKT WITAMINKI

Projekt Witaminki i kolejne warzywo- „Marchewkowa Maja”. W każdej grupie odbyły się różne marchewkowe zajęcia. Przy okazji, w ramach Kuchcikowa dzieci przygotowały pyszny sok marchewkowy, który potem ze smakiem wypiły.
To był zdecydowanie marchewkowy dzień.

EDU- NOR- POL

W tym miesiącu Króliczki otrzymały kolejny list z Plassbakken Bernehage, w którym nasi koledzy z Norwegii opisali, jak dbają o własny ogródek, jakie warzywa wysiewają. Kolejny raz zobaczyliśmy różnice pomiędzy naszymi przedszkolami.

EDUKACJA PRZYRODNICZA NA ŻYWO

Podczas zajęć dogoterapii mieliśmy okazję gościć pięknego czworonoga Ozo. Nasze przedszkolaki mogły mieć z nim bezpośredni kontakt- głaskać go, karmić, przytulać się do jego mięciutkiego futra.
To były zajęcia pełne pozytywnych emocji.

PROJEKT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE I DZIEŃ ZIEMI

W kwietniu w ramach projektu Bezpieczne Przedszkole, w związku z Dniem Ziemi wszystkie przedszkolaki zapoznały się z zasadami segregacji odpadów. Rozmawialiśmy też o tym, jaki wpływ ma segregacja na naszą planetę. To były bardzo ciekawe zajęcia.

FOTOGRAF W PRZEDSZKOLU

W kwietniu odwiedziła nas Pani fotograf, która wykonała dzieciom piękne, wiosenne zdjęcia w bajkowej aranżacji. W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwy plan zdjęciowy.

WARSZTATY PLASTYCZNE

Podczas cotygodniowych warsztatów plastycznych dzieci tym razem wykonały piękne, przestrzenne kwiaty, które zdobią nasze korytarze.

ZDJĘCIA DO TABLO

3 kwietnia najstarszą grupę Tygrysków odwiedził fotograf, który wykonał piękne, pamiątkowe zdjęcia.

WARSZTATY PLASTYCZNE

Podczas kwietniowych warsztatów plastycznych nasze przedszkolaki przygotowywały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Twórczość Jana Brzechwy na obrazie”. Wszystkie prace były piękne i kolorowe, czekamy teraz na wyniki. Naszym wychowankom życzymy sukcesów!

AKADEMIA CZYŚCIOCHOWA

W tym miesiącu Króliczki wraz z Akademią Czyściochową poznały higienę rąk, czyli: prawidłową technikę mycia rąk, zasady dbania o ich czystość, wiedzę, na temat konsekwencji zdrowotnych związanych z brudnymi rękami,  sposobami rozprzestrzenienie się wirusów i bakterii oraz zasady zachowania się w łazience.

EDU- NOR- POL

W marcu grupa Króliczków otrzymała kolejny list od grupy Rognebceret ( Jarzębinki) z Plassebakken Bernehage, w którym zostało opisane, jak nasi koledzy z Norwegii obchodzą pierwszy dzień wiosny.

PROJEKT "PRZYJACIELE ZIPPIEGO"

W tym tygodniu starszaki, czyli Tygryski poznali dalsze losy Zippiego oraz rozwiązaliśmy kilka bardzo ważnych dla nas problemów. Teraz czekamy na kolejne z nim spotkanie.

KLOCKI NUMICON

Klocki Numicon- jak co tydzień pani Marta przeprowadziła nam zajęcia z tymi  klockami. Były gry, zabawy a przy tym nauka liczenia i kolorów.

KODOWANIE NA DYWANIE

W grupie Kangurki tematyka kodowania w tym miesiącu brzmiała: „DROGA ZAJĄCZKA DO MARCHEWKI”. Dzieci za pomocą strzałek musiały wyznaczyć drogę zająca do jego ulubionego przysmaku.
W Króliczkach tematem kodowania była „Zakodowana święconka”. Dzieci według danego kodu uzupełniały koszyczek ze święconką.
To była świetna matematyczna zabawa.

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY

Zbliżające się Święta Wielkanocne oznaczają również zająca. Jak co roku wybraliśmy się na poszukiwanie zająca. Zostawił on swoje ślady i zagadki do rozwiązanie na naszym przedszkolnym podwórku. Dzieci z fascynacją zamieniły się w prawdziwych detektywów i … znalazły prezenty.
Radości nie było końca!

WARSZTATY PLASTYCZNE

Warsztaty Wielkanocne jak zawsze w naszym przedszkolu były kreatywne i kolorowe. Kangurki wykonały przepiękne stroiki świąteczne udekorowane zieloną rzeżuchą, pisankami, kurczaczkami, baziami i bukszpanem.
Króliczki również zasiały rzeżuchę i wykonały świąteczne kurczaczki i zajączki.
Tygryski stworzyły wyjątkowe drewniane jajka pięknie udekorowane wstążkami i małymi pisankami- nadadzą świątecznego akcentu w ich domach.

PROJEKT WITAMINKI

Tym razem zagościł u nas  Szpinak Szymon. Dowiedzieliśmy się, jakie wartości odżywcze zawiera to warzywo. Za pomocą zmysłów węchu i smaku rozróżnialiśmy świeży szpinak od mrożonego. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy szpinakową pracę plastyczną.

PROJEKT "SAKURA NO KUNI"

W tym miesiącu na zajęciach pani Marta pokazała nam swoje pamiątki przywiezione prosto z Japonii. Dzieci mogły zobaczyć japońskie komiksy, miecze samurajskie, kimona, pałeczki, wachlarze, ceramikę i obrazy oraz przepiękne zdjęcia z tego kraju.

PARADA imPETów

21 marca Tygryski i Kangurki pożegnały zimę z imPETem! Na powitanie wiosny przygotowały eko- kostiumy, wykorzystując do tego różne odpady. Z butelek po wodzie stworzyli swoich superbohaterów. Całość zaprezentowały na prawdziwym wybiegu „PARADY IMPETÓW”.
To było prawdziwe Show!

ZIELONY DZIEŃ ŚW. PATRYKA

18 marca dzieci zapoznawały się ze zwyczajami oraz kulturą irlandzką. Pani Magda przybliżyła nam temat Zielonego Dnia. Dowiedzieliśmy się o symbolach związanych z dniem Św. Patryka. Zajęcia zakończyliśmy zdjęciami, w których wykorzystaliśmy zielone gadżety.

WARSZTATY CZEKOLADOWE

Słodki wtorek u puchatkowych przyjaciół  a w nim słodka, mleczna czekolada, którą zrobiły same przedszkolaki na WARSZTATACH CZEKOLADOWYCH. Każdy z naszych podopiecznych mógł wcielić się w prawdziwego cukiernika i swoją czekoladę udekorować później samodzielnie według swojego pomysłu. Gotowe tabliczki czekolady dzieci zabrały do swoich domów.

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

8 marca to wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. Nasz plan dnia opierał się na celebrowaniu Dnia Kobiet. Dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe księżniczki, a zadbali o to nasi chłopcy. Stworzyli dla swoich koleżanek prawdziwe SPA, w którym można było korzystać z zabiegów manicure, make- up czy studia tatuażu.
To był dzień pełen niespodzianek !

AKADEMIA CZYŚCIOCHOWA

Króliczki tym razem z Akademią Czyściochowo zapoznały się z podstawowymi zasadami dbania o higienę nosa, czyli zapoznanie z:  techniką prawidłowego czyszczenia nosa, wiedzą na temat rozprzestrzeniania się wirusów, zasadami profilaktyki chorób zakaźnych, kształtowanie umiejętności dbania o higienę nosa z zrozumienie, dlaczego jest ona tak ważna.
Czekamy na kolejne zajęcia z Czyściochowa.

KODOWANIE NA DYWANIE

W grupie Króliczków „Kodowanie na dywanie” odbyło się pod hasłem: „Do góry, do dołu, w prawo i lewo- wyznaczamy drogę”. Podczas zajęć przedszkolaki doskonaliły orientację przestrzenną.

EDU- NOR- POL

W lutym w ramach projektu Króliczki miały okazję zobaczyć jak odbywa się Bal Karnawałowy w Plassbakken Bernehage w grupie Rognebceret-  Jarzębinki pt. „Zwierzęta”. Podczas zajęć mogliśmy porównać, czy oba bale- w Polsce i Norwegii sa podobne. Po zajęciach wyciągnęliśmy wnioski, że różnią się niewiele, ale ciekawostką jest to, że w Norwegii cała zabawa odbywa się na dworze.

PROJEKT WITAMINKI

Podczas naszego projektu Witaminki poznaliśmy Paprykę Polę. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne związane z paprykami. Dzieci porównywały również smaki różnych papryk, sosów i past paprykowych. Razem uznaliśmy, że nie można wyłonić najlepszej papryki- wszystkie nam smakowały.

PROJEKT SAKURA NO KUNI- W KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

Podczas naszego comiesięcznego spotkania z Japonią rozmawialiśmy i zobaczyliśmy charakterystyczne budowle japońskie oraz mogliśmy pooglądać pamiątki przywiezione z samej Japonii.

KODOWANIE NA DYWANIE

W tym miesiącu dzieci kodowały, układały i rozwiązywały przeróżne zagadki logiczne, a wszystko po to, aby na końcu zobaczyć efekt swojej pracy. Nasze przedszkolaki uwielbiają zadania, które wykonują w grupie i muszą razem współpracować i polegać na sobie.

DZIEŃ DINOZAURA

Dzień Dinozaura jak na dinozaury przystało obchodziliśmy bardzo głośno. Nasze maski, które dzieci same stworzyły spowodowały, iż każdy z nas potrafił wcielić się w każdą postać tego prehistorycznego zwierzęcia i zaryczeć tak, jak one kiedyś.

KONKURS RECYTATORSKI Z OKAZJI DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO- WIERSZE MARII KONOPNICKIEJ

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie recytatorskim międzyprzedszkolnym z okazji Dnia Języka Ojczystego- wiersze Marii Konopnickiej.
Konkurs odbył się w przedszkolu „Nibylandia” w Rokitnicy, a nasze dziewczynki oczarowały wszystkich i zdobyły całe podium.
W kategorii 4- latków dwie dziewczynki Neli oraz Emma zdobyły ex aequo 1 miejsce, natomiast w kategorii 5- latków Iga Koz. zdobyła 1 miejsce, Gabrysia miejsce 2, a Tosia miejsce 3.
Jesteśmy bardzo dumni!

 

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

Na warsztatach wykonywaliśmy prace na Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej pt. „Świat w oczach najmłodszych- PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA”. Prace zostały wysłane, a my czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki za naszych młodych artystów.

BAL KARNAWAŁOWY

Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili animatorzy z Just Dance i poprowadzili bal… ah, cóż to był za bal! Taką zabawę uwielbiają nasze przedszkolaki. Dzieci zaskoczyły nas pięknymi strojami i cudownym humorem tego dnia. Tańców, konkursów i zabaw nie było końca.

KUCHCIKOWO- TŁUSTY CZWARTEK

W Kuchcikowie w „tłusty czwartek” zrobiliśmy oczywiście faworki. Nasze przedszkolaki to nieźli cukiernicy- faworki wyszły „palce lizać”.

PROJEKT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

W tym miesiącu w projekcie Bezpieczne Przedszkole rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Dzieci mogły dowiedzieć się jak i gdzie bawić się zimą aby być bezpiecznym i to bezpieczeństwo zachować.

ROZMOWY INDYWIDUALNE

Przez cały luty prowadzone były w przedszkolu rozmowy indywidualne z rodzicami w celu omówienia diagnozy i kierunków dalszej pracy z dziećmi.

AKADEMIA CZYŚCIOCHOWA

Króliczki tym razem zapoznały się z podstawowymi zasadami dbania o higienę jamy ustnej, czyli:
jak często myjemy zęby, jakie przybory są nam potrzebne, jaka jest prawidłowa technika mycia zębów, jak ważne jest korzystanie z opieki stomatologicznej.
Poznały również zasady : żywienia wpływające na dobry stan zębów i odporność organizmu, umiejętności dbania o higienę jamy ustnej oraz podstawową wiedzę o budowie zębów.

KODOWANIE NA DYWANIE

W styczniu w Króliczkach odbyło się kodowanie z bałwankami i pingwinkami. Dzieci przeliczały bałwanki i odszukiwały odpowiednie przebrania na naszym plakacie. Z pingwinkami oprócz poszukiwań mieliśmy zabawy logopedyczne.

PROJEKT WITAMINKI

W tym miesiącu poznaliśmy Brokuła Borysa. W związku z projektem mieliśmy sporo aktywności z nim związanych- oprócz degustacji każde dziecko wykonało własnego brokuła.
W ramach Kuchcikowa zrobiliśmy sałatkę z dodatkiem brokuła, która wszystkim dzieciom bardzo smakowała i jadły ją z dokładkami. Króliczki śpiewały wesołą piosenkę o bakteriach i wirusach, które dzielnie odgania brokuł. Borys ma zieloną tarczę, więc i Króliczki ją zbudowały. Podjęły grupowe wyzwanie, chcąc dbać o swoja odporność.

EDU- NOR- POL

W styczniu w ramach projektu Króliczki  dowiedziały się, jak się świętuje sylwestra w Norwegii. Otrzymały list od Plassebakken Bernehage, w którym przedszkolaki z grupy Rognebceret ( Jarzębinki ) opisały nam swoje zwyczaje obchodzenia sylwestra i Nowego Roku w ich kraju. Otrzymaliśmy również zdjęcia, na których koleżanki i koledzy wykonują pracę plastyczną z okazji Nowego Roku.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem i wszystkim co dobre.
Dlatego dzieci z naszego przedszkola 22 stycznia gościły swoje Babcie i swoich Dziadków. Nasi goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

11 stycznia na warsztatach plastycznych pt.”Saneczki, bałwanki, śnieżynki” Króliczki pod czujnym okiem swoich opiekunek wykonały przepiękne bałwanki, Tygryski wydzierały bałwanki z gazet, a Kangurki- z drewna.
18 stycznia dzieci ze wszystkich grup wykonały przepiękne upominki dla swoich dziadków z okazji zbliżającego się ich święta.

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

W ramach naszego projektu dzieci na zajęciach multimedialnych poznały różne dyscypliny sportów zimowych. Przedszkolaki na podstawie filmów i własnych doświadczeń opowiadały, co jest w takim sporcie konieczne, jak wygląda rywalizacja, kibicowanie i ubiór sportowca.
To były interesujące zajęcia.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

4 stycznia podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały prace na Gminny Konkurs Plastyczny- „Krasnoludkowo, czyli wszystko co wiemy o krasnalach”. Prace dzieci były piękne, a za naszych przedszkolaków trzymamy mocno kciuki.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

” Aby Święta Bożego Narodzenia
były bliskością i spokojem,
a Nowy Rok- dobrym czasem”
                   K. I. Gałczyński

Życzymy Państwu szczęśliwych, wartych pamięci, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia,
a w Nowym Roku-  spełnienia wszystkich marzeń oraz planów zawodowych i osobistych.
                                             Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

KODOWANIE NA DYWANIE

W tym miesiącu tematyka naszego kodowania dotyczyła świąt. Dzieci za pomocą liczmanów prowadziły drogę do prezentów, tak, aby każde z nich znalazło coś pod swoją choinką. Dodatkowo odwzorowaliśmy wzór choinki w odbiciu lustrzanym.

PROJEKT WITAMINKI- "CEBULA CELINA"

W tym miesiącu poznaliśmy Cebulę Celinę. Na zajęciach mogliśmy posmakować i porównać nie tylko cebule żółte, ale także czerwone. Dowiedzieliśmy się, ile właściwości zdrowotnych one posiadają. Wykonaliśmy zdrową miksturę, której będziemy próbować  już niebawem.

PROJEKT EDU- NOR- POL- "ZIMOWE ZABAWY W NORWEGII"

W tym miesiącu w ramach tego projektu Króliczki miały okazję poznać, jak dzieci norweskie zimą spędzają czas w przedszkolu. Dowiedzieliśmy się, że niezależnie jaka jest zimą pogoda na dworze, dzieci większość czasu w ciągu dnia i tak spędzają poza budynkiem.

PRZEDSZKOLNA WIGILIA

18 grudnia, w każdej grupie, odbyły się przedstawienia jasełkowe dla rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, które z zaangażowaniem odtwarzały swoje role prezentując przy tym umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspólnie z rodzicami śpiewaliśmy kolędy, a następnie udaliśmy się na poczęstunek.
To był magiczny dzień!

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE-"BOŻONARODZENIOWE STROIKI"

14 grudnia przedszkolaki z pomocą nauczycielek przygotowywały piękne stroiki, które zagoszczą w ich domach. Wkładały w swoje prace dużo serca i staranności. Jesteśmy pewni, że nadadzą magicznego, świątecznego klimatu w tegoroczne święta.

PROJEKT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE- ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI

W tym miesiącu w naszym projekcie „Świąteczne porządki” dzieci dowiedziały się, jakie obowiązki mają rodzice podczas przygotowań do świąt oraz w jaki sposób mogą im trochę pomóc. Projekt wzbudził duże zainteresowanie i zainspirował dzieci do pomocy dorosłym.

KUCHCIKOWO- ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Czym byłyby święta bez pierniczków? W naszym przedszkolu dzieci zamieniły się w prawdziwych cukierników. Dekorowały pierniczki wedle własnych upodobań. Pięknie udekorowane zabrały później do domu.
Ten dzień dostarczył nam wiele przyjemności, pobudzając naszą wyobraźnię i kubki smakowe.

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

Tradycyjnie 6 grudnia nasze przedszkole odwiedzili św. Mikołaj wraz ze swoimi przyjaciółmi: reniferem, pingwinem, Elsą i Olafem. Każde dziecko dostało od nich słodki upominek. Zabawę Mikołajkową umilali nam animatorzy z Just Dance.
To był roztańczony dzień pełen niespodzianek i radości.

CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA- "POZNAJEMY CZYŚCIOCHOWA AKADEMIĘ"

W grudniu w ramach projektu „Czyściochowo” poznaliśmy bohaterów Akademii Czyściochowej: Świnkę Zakatarzynkę, Kota Pupilka, Psa Łapsona, Królika Higienka, Jelonka Gładzia i Lisicę Rudkę.

CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA- "POZNAJEMY CZYŚCIOCHOWA AKADEMIĘ"

W grudniu w ramach projektu „Czyściochowo” poznaliśmy bohaterów Akademii Czyściochowej: Świnkę Zakatarzynkę, Kota Pupilka, Psa Łapsona, Królika Higienka, Jelonka Gładzia i Lisicę Rudkę.

PROJEKT EDU- NOR- POL

W listopadzie w ramach projektu EDU- NOR- POL poznawaliśmy nasz piękny Gdańsk. Dzieci dowiedziały się, że jest on jednym z najstarszych miast w Polsce. Poznaliśmy też najważniejsze jego atrakcje.
Podczas zajęć dowiedzieliśmy się też jak funkcjonuje norweskie przedszkole Plassebaken Bernehage, która jest jednym z pięciu przedszkoli w Skodje.

ANDRZEJKI

Nasze przedszkole tego dnia wyglądało bajkowo, a to wszystko za sprawą cudownie poprzebieranych dzieci. Urządziliśmy bal, na którym tańców nie było końca. Wróżby Andrzejkowe każdemu się spodobały, dlatego mamy nadzieję, że się spełnią. Nasz roztańczony dzień zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

PROJEKT "SAKURA NO KUNI"

W tym miesiącu na zajęciach japońskich dzieci uczyły się i próbowały zapamiętać podstawowe zwroty japońskie. Nauczyły się też liczyć do 10. Poszło im świetnie- za chwilę będą gotowi na wycieczkę do Japonii.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

27 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W trakcie zajęć oraz zabaw towarzyszyły nam pluszowe misie, które dzieci przyniosły z domu. Niespodzianką dl przedszkolaków był seans filmowy z popcornem.

KODOWANIE NA DYWANIE

Zima to trudny czas dla zwierząt. Co robią, żeby ją przetrwać? Jak sobie radzą? Odpowiedzi na te pytania poszukiwały dzieci na matach do kodowania. Wszyscy sobie świetnie poradzili i wspólnie mogliśmy odpowiedzieć na zadane wcześniej pytania.
Króliczki natomiast  podczas kodowania poznały nowych bohaterów. Wraz z biedronką Olą, żukiem Adasiem i ślimakiem Maćkiem na naszej mapie do kodowanie odzwierciedliliśmy opowiadanie o lustrzanym odbiciu, ucząc się przeliczania i orientacji w schemacie własnego ciała

PROJEKT WITAMINKI

W tym miesiącu w naszym projekcie poznaliśmy buraka Bruna. Na zajęciach smakowaliśmy buraki w różnej postaci, poznawaliśmy nowe smaki. Liczyliśmy, porównywaliśmy, ważyliśmy i mierzyliśmy buraki z każdej strony.
Były buraczane malowanki i buraczane minki, po prostu buraczkowo. Czekamy na kolejne warzywo…

FARBOWANIE KOSZULEK METODĄ DIY

Nasze przedszkolaki były zachwycone warsztatami, na których farbowaliśmy koszulki metodą DIY. Każdy stworzył dla siebie 2 różnokolorowe koszulki, które z przyjemnością zakłada i prezentuje swoje arcydzieło.

DZIEŃ CZARNEGO KOTA

Nasze przedszkolaki zamieniły się w małe kociaki. Przedszkolaki- kociaki to bardzo sprytne i wygimnastykowane dzieciaki. Sprawdziliśmy to podczas kociej gimnastyki oraz zajęć umuzykalniających.
Tego dnia gościliśmy również pięknego kota naszej pani Karoliny. Polubiliśmy się z nim bardzo i mamy nadzieję, że Fifi nas jeszcze odwiedzi.

CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ

Z okazji Święta Niepodległości nasze przedszkolaki uczestniczyły w koncercie patriotycznym, który odbył się on- line. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski oraz celebrowaliśmy ten dzień w barwach biało- czerwonych.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

Na naszych warsztatach wykonaliśmy piękne prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.”100 bajek Jana Brzechwy” oraz „Przyroda w kolorach”.
Trzymamy kciuki za naszych przedszkolaków i ich sukcesy!

FOTOGRAF W PRZEDSZKOLU

Tego dnia przedszkole zamieniło się w plan zdjęciowy. Odwiedził nas fotograf i każdemu przedszkolakowi zrobił piękne zdjęcie. Zostanie ono wykorzystane do kalendarza ściennego, który będzie można zakupić w przedszkolu.

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ FUNDACJI " SIE POMAGA"

W listopadzie pomagaliśmy naszej koleżance ( byłej nauczycielce naszego przedszkola), której mąż po poważnym wypadku komunikacyjnym potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji. W przedszkolu zorganizowaliśmy kiermasz słodkości, a do specjalnej puszki z fundacji można było wrzucać datki.
Dziękujemy wszystkim za okazane serce i pomoc!

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W listopadzie włączyliśmy się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki odwiedzali rodzice, dziadkowie oraz starsze rodzeństwo, a każdy z nich wybrał i przeczytał piękne opowiadania.
Bardzo im wszystkim dziękujemy!

JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK...

30 października dzieci z grupy Króliczki miały swój ważny dzień: Pasowanie na przedszkolaka. Od tego dnia stały się prawdziwymi przedszkolakami. Mali artyści przygotowali na ten dzień wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Gratulujemy naszym najmłodszym, wspaniałym przedszkolakom!

KODOWANIE NA DYWANIE

Soczyste, dojrzałe jesienne warzywa i owoce… Jak zachować ich smak i zapach na długie zimowe dni, kiedy dostęp do nich będzie ograniczony?
Odpowiedzi na to pytanie dzieci usłyszały podczas październikowych zajęć. Na naszej macie do kodowania Króliczki zakodowały słoik z kiszonymi ogórkami. Porozmawialiśmy o tym, w jaki sposób poza wekowaniem, można zatrzymać smak jesieni na dłużej. Nasze 3- latki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

PROJEKT EDUKACYJNY WITAMINKI

W tym miesiącu w ramach naszego projektu mieliśmy okazję poznać ogórka Olka. W związku z tym, w każdej grupie odbyły się „ogórkowe” zajęcia.
W ramach Kuchcikowa przedszkolaki zakisiły ogórki, a pan Leszek przygotował dla nas pyszna zupę ogórkową.
To był ogórkowy dzień.

DBAM O SWOJE ZDROWIE

18 października gościliśmy w przedszkolu panią doktor- mamę Wiktora z grupy Kangurków. Zapoznała ona dzieci z zawodem lekarza, zwróciła uwagę na spożywanie zdrowych produktów, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu i higienę. Dla naszych odważnych przedszkolaków pani przygotowała naklejki „Dzielny Pacjent”. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że dzięki niemu, żadna wizyta w gabinecie lekarskim nie będzie budziła niepokoju.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały prace plastyczne na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny związany z urodzinami Mikołaja Kopernika „Słowem malowane- A planety szaleją…”
Wszystkim biorącym udział w konkursie życzymy samych sukcesów!

REWIA NA LODZIE I JESIENNY BAL

10 października w grupie Króliczków odbył się „jesienny bal przebierańców”. Wszystkie dzieci miały przygotowane przez rodziców piękne jesienne stroje. Podczas balu były tańce przy jesiennych piosenkach, zabawy z darami jesieni, jak również słodki poczęstunek.
Tego dnia Kangurki i Tygryski pojechały na rewię na lodzie- musical pt.”Przygody Sindbada Żeglarza”. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom.

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

9 października obchodziliśmy „Dzień gier planszowych”. Dzieci z grupy Tygrysków przyniosły swoje ulubione planszówki. Przedszkolaki poznały różne rodzaje gier. Ten dzień miał przypomnieć nieco zapomnianą zabawę, a przecież gry planszowe uczą współpracy, przestrzegania reguł, wyzwalają emocje- umiejętność radzenia sobie z przegraną i satysfakcję z wygranej.
Zachęcamy do wspólnego spędzania czasu z dziećmi grając w gry planszowe.

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

5 października, na warsztatach plastycznych, przedszkolaki wykonały prace pt.”Złota polska jesień”. Na korytarzach naszego przedszkola, w galeriach prac zrobiło się jesiennie i kolorowo.

BEZPIECZNY WŚRÓD ZWIERZĄT

4 października podczas zajęć multimedialnych, w ramach projektu „Bezpieczne Przedszkole”, dzieci oglądały filmiki edukacyjne, które miały na celu uświadomienie nam, że musimy być ostrożni w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami. Zajęcia te pokazały naszym przedszkolakom, jak być bezpiecznym wśród zwierząt.

PRZEDSZKOLAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI

W październiku nasze przedszkole bierze udział w akcji charytatywnej na rzecz schroniska dla zwierząt. Przez cały miesiąc zbieramy karmę dla psów i kotów, stare koce, poduszki, kołdry- wszystko, co może przydać się tym biednym zwierzakom.
Wszystkim bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji i pomoc bezdomnym zwierzętom.

KODOWANIE NA DYWANIE

Rozpoczęliśmy nasz projekt „Kodowanie na dywanie”- „Ogólnopolski program- Uczymy Dzieci Programować”. Pracowaliśmy na emocjach, uczyliśmy się kodowania z instrukcją słowną. Dzieci poradziły sobie świetnie z nowym wyzwaniem.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych wspaniałych kolegów. Były konkursy i zabawy. Wesołe tańce przeplatane były różnymi konkurencjami i zadaniami sportowymi. Dla osłodzenia tego dnia w naszym Kuchcikowie zrobiliśmy pyszne, śmietanowe lody. Na koniec dziewczynki wręczyły kolegom piękne, samodzielnie wykonane prezenty.
Wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych chłopców!

POŻEGNANIE LATA

Tego dnia żegnaliśmy lato z wielkim przytupem. Konkurs, a tym samym piękny pokaz fantazyjnych kapeluszy przeszedł nasze oczekiwania. Dzieci i rodzice spisali się genialnie, dlatego każdemu zostało przyznane pierwsze miejsce. Zabaw w ogrodzie przedszkolnym było mnóstwo, a muzyka i bańki mydlane umiliły nam to pożegnanie.

SAKURA NO KUNI

Podczas zajęć „Sakura no kuni” pani Marta opowiedziała nam o życiu japońskiego przedszkolaka. Zobaczyliśmy jak wyglądają pałeczki służące do jedzenia. Poznaliśmy rozkład dnia małego przedszkolaka i zasady panujące w japońskich przedszkolach. To były bardzo ciekawe zajęcia.

NIESPODZIANKI DLA CHŁOPCÓW

Podczas cotygodniowych warsztatów plastycznych przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Chłopaka. Każda dziewczynka starała się wykonać jak najpiękniejszy prezent niespodziankę dla swojego kolegi. Była to dla nich wielka frajda. Za to chłopcy, nie mogli doczekać się prezentów i w tym czasie wykonali piękne prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA- WARSZTATY PSZCZELARSKIE

20.09 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji  uczestniczyliśmy w warsztatach pszczelarskich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o pszczołach, o pasiekach oraz mogliśmy spróbować pyszne miody.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki- w tym dniu, jak co roku, odkrywamy swoje talenty i mocne strony. Wszystko zaczyna i kończy się na kropce.
Fantazji w kropkowanych strojach nie zabrakło.

PROJEKT WITAMINKI

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym promującym zdrowe nawyki żywieniowe ” Witaminki”. W tym miesiącu poznaliśmy bohatera- pomidora o imieniu Pafnucy. Dzieci mogły posmakować pomidory pod różnymi postaciami. Dowiedzieliśmy się, ile kolorów może mieć pomidor, jakich kształtów może być i do czego nasi rodzice wykorzystują pomidorki przy przygotowywaniu pysznych posiłków.

WARSZTATY PLASTYCZNE- WSPOMNIENIA Z WAKACJI

To był czas na nasze warsztaty plastyczne pt.”Wspomnienia z wakacji”. Dzieci wykonały wiele pięknych prac. Widać, że minione wakacje były dla nich cudownym czasem spędzonym z rodziną.

KODEKS WSPANIAŁEGO PRZEDSZKOLAKA

Nasze przedszkole uczestniczy w projekcie Bezpieczne Przedszkole i dlatego w tym miesiącu poznaliśmy KODEKS WSPANIAŁEGO PRZEDSZKOLAKA. Każda z grup stworzyła swoje kodeksy, a nasze przedszkolaki złożyły „swoje” podpisy. Dzieci obiecały, że będą bardzo się starać przestrzegać danych kodeksów. Zgodnie przyznały, że wiedzą, że to dla wspólnego bezpieczeństwa.
To naprawdę wspaniałe przedszkolaki!

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Początek września to czas zajęć adaptacyjno- integracyjnych w grupach. Wspominaliśmy cudowny czas wakacji, poznawaliśmy nowe zabawy, które zaowocowały nowymi przyjaźniami. Zdobywaliśmy umiejętności pracowania w grupie.

Witamy w roku szkolnym 2023/2024

 

SERDECZNIE
WITAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ ICH RODZICÓW

W
NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024.

 

SZCZEGÓLNIE
GORĄCO WITAMY NASZYCH NOWYCH

 

WYCHOWANKÓW.
MAMY NADZIEJĘ,

ŻE
SPODOBA WAM SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU.

WSZYSTKIM
ZAŚ ŻYCZYMY

WSPANIAŁYCH
PRZEŻYĆ I DOBREJ ZABAWY!

 

 

DYREKCJA
I GRONO PEDAGOGICZNE

 

WRZEŚNIOWE URODZINY

We wrześniu obchodziliśmy urodzinki Króliczków- Wiktora i Oli. W grupie Kangurków- Mai i Leona, natomiast w Tygryskach- Kai. Każda impreza była niezwykle udana: śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami i różnymi innymi rekwizytami.
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych wspaniałych jubilatów!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych wspaniałych kolegów. Były konkursy i zabawy. Wesołe tańce przeplatane były różnymi konkurencjami i zadaniami sportowymi. Dla osłodzenia tego dnia w naszym Kuchcikowie zrobiliśmy pyszne, śmietanowe lody. Na koniec dziewczynki wręczyły kolegom piękne, samodzielnie wykonane prezenty.
Wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych chłopców!

MAŁY MIS W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

29.09 grupy Króliczków i Kangurków rozpoczęły Międzynarodowy projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Przedszkolaki dowiedziały się, na czy będzie polegał ten projekt. Dzieci same wybrały misia, który będzie główna maskotka w tym projekcie, a także samodzielnie nadały mu imię. Zajęcia te odbywać się będą w każdy ostatni piątek miesiąca. Nie możemy się już doczekać następnych zajęć.

SAKURA NO KUNI

Podczas zajęć „Sakura no kuni” pani Marta opowiedziała nam o życiu japońskiego przedszkolaka. Zobaczyliśmy jak wyglądają pałeczki służące do jedzenia. Poznaliśmy rozkład dnia małego przedszkolaka i zasady panujące w japońskich przedszkolach. To były bardzo ciekawe zajęcia.

NIESPODZIANKI DLA CHŁOPCÓW

Podczas cotygodniowych warsztatów plastycznych przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Chłopaka. Każda dziewczynka starała się wykonać jak najpiękniejszy prezent niespodziankę dla swojego kolegi. Była to dla nich wielka frajda. Za to chłopcy, nie mogli doczekać się prezentów i w tym czasie wykonali piękne prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowaliśmy „Bajkowy Bal Przebierańców”. Wszystkie przedszkolaki przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek. Tańczyliśmy, skakaliśmy, mieliśmy różne zabawy i zawody. Harcom nie było końca!

KINO SFERYCZNE

19.09 w naszym przedszkolu pojawiło się prawdziwe kino! Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione ogromna kopułą, która stanęła w jednej z sal. W kinie sferycznym bajka wyświetlana była na suficie oraz ścianach. Najlepszą pozycją do oglądania było leżenie na miękkich matach. Dzieci były zachwycone naszym filmowym dniem.

Witamy w roku szkolnym 2022/2023!


SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ ICH RODZICÓW

W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/ 2023.


SZCZEGÓLNIE GORĄCO WITAMY NASZYCH NOWYCH


WYCHOWANKÓW. MAMY NADZIEJĘ,

ŻE SPODOBA WAM SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU.

WSZYSTKIM ZAŚ ŻYCZYMY

WSPANIAŁYCH PRZEŻYĆ I DOBREJ ZABAWY!DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE