Aktualności

WARSZTATY PLASTYCZNE

17 listopada podczas warsztatów plastycznych przedszkolaki wykonywały prace pt. „Leśne duszki i leśne skrzaty”. Grupa Tygrysków wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o podobnej tematyce.

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

15 listopada w ramach projektu Bezpieczne Przedszkole podczas Kuchcikowa dzieci samodzielnie robiły sałatkę grecką, która bardzo nam smakowała, bo to „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada wszystkie przedszkolaki w przedszkolu obchodziły Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci obejrzały on- line koncert edukacyjny „Co to jest Niepodległość” Rozmawialiśmy o symbolach narodowych. Króliczki robiły godło, Kangurki- flagi i kotyliony, a Tygryski wypełniały plasteliną mapę Polski i wyróżniły napis GODŁO. W tym dniu było naprawdę biało- czerwono.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

8 listopada w najmłodszej grupie Króliczków odbyła się uroczystość PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice, którym dzieci zaprezentowały swój pierwszy występ. Wzbudził on zachwyt gości. Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki.
Gratulujemy naszym wspaniałym Króliczkom!

ZWIERZĘTA Z ZACZAROWANEGO FOLWARKU

4 listopada nasze przedszkole odwiedziły zwierzęta z Zaczarowanego Folwarku. Podczas spotkania poznaliśmy kolorowe ptactwo hodowane na wsi- kury, koguta, kaczki, indyka i wiele innych. Przedszkolaki miały okazję pogłaskać i przytulić niektóre z nich. Dowiedziały się, które ptaki potrafią latać, które pływać i czym się żywią. Usłyszeliśmy głosy wydawane przez poszczególne gatunki.
To były bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne.

WARSZTATY PLASTYCZNE

3 listopada podczas warsztatów plastycznych przedszkolaki wykonywały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Na jagody… tropiąc niezwykła przygody”.
Wszystkim dzieciom życzymy samych sukcesów!

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt.
Zebrane rzeczy zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku- Kokoszkach.
                                                                                                    Dziękujemy za zaangażowanie

PROJEKTY W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY

E- twinning (European School Education Platform)
Grupa Kangurków uczestniczy w projekcie „Od złości do radości- kolorowy świat emocji”. Projekt realizowany jest na platformie E- Twinning i obejmuje półroczną współpracę z 11 polskimi przedszkolami. W trakcie realizacji projektu, opartego na książce „Kolorowy potwór” dzieci będą rozwijały inteligencję emocjonalną i związane z nią kompetencje ( np. rozpoznawanie i nazywanie emocji, uczenie się radzenia sobie z emocjami). W trakcie wspólnie podejmowanych działań, dzieci dowiedzą się, że wszystkie emocje są w życiu człowieka potrzebne. Będzie to projekt dający wiele możliwości do rozmowy, do działania, do rozmyśleń o splatanym potworze, który mieszka gdzieś w nas.

Międzynarodowy projekt EDU- NOR- POL
Grupa Tygrysków podczas zajęć multimedialnych połączyła się z zaprzyjaźnionym przedszkolem w Norwegii. Dzieci podczas Video spotkania mogły się zobaczyć i poznać nawzajem. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które dostarczyło pozytywnych przeżyć. Umówiliśmy się na następne spotkanie online, którego nie możemy się już doczekać.

Projekt dookoła Polski
Grupa Tygrysków dołączyła do projektu „Dookoła Polski”, podczas którego będą podejmować różnorodne aktywności inspirowane historią, legendami i ważnymi miejscami z różnych regionów Polski. W tym miesiącu Tygrysy poznawały Mazowsze.

Nimicon
W każdy wtorek lub środę pani Marta w każdej grupie realizuje zajęcia z klockami Numicon. Dzieci uwielbiają te matematyczne spotkania, które wnoszą dużo radości i spojrzenie na naukę liczenia w inny sposób. Zabaw i zadań z klockami nie ma końca, a małe główki przedszkolaków nie raz miło zaskoczyły… brawo, brawo!

PAŹDZIERNIKOWI JUBILACI

W październiku świętowaliśmy urodzinki Kacperka M. z grupy Króliczków oraz Piotrka i Olka z Tygrysków.
STO LAT dla naszych jubilatów!

DZIEŃ WESOŁEJ DYNI

31 października ozdobiliśmy nasze przedszkole pięknymi dyniowymi stworkami wykonanymi przez dzieci. Dzień wesołej dyni minął nam bardzo dyniowo- królował przez cały dzień kolor pomarańczowy. Był on widoczny na zajęciach, w zabawach grupowych, na talerzach, jak i w ubiorze naszych przedszkolaków.

PROJEKT SAKURA NO KUNI "FUDO- JAPOŃSKA MASKA"

Po raz kolejny odkrywaliśmy Japonię z panią Martą. Tym razem zaprezentowała przedszkolakom przykładowe japońskie maski i wprowadziła typowe japońskie postacie- samuraj, gejsza, kot szczęścia. Dzieci wykonywały samodzielnie swoje maski z papierowych talerzy.

KODOWANIE NA DYWANIE

28 października grupa Tygrysków w tym miesiącu w ramach projektu „Kodowanie na dywanie” kodowała z jesiennymi darami, które przedszkolaki świetnie znają i na jesiennych spacerach z ochotą zbierają. Tygrysy uwielbiają takie dywanowe zajęcia.

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

28 października grupa Króliczków i Kangurków w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” w tym miesiącu rozmawiała o emocjach. Próbowaliśmy poznawać i nazywać je podczas różnych zabaw i gier. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym tematem, będziemy do niego wracać.

DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

Na naszych zajęciach w Kuchcikowie wykonaliśmy ze świeżych owoców „owocowe jeże”. Nasze dzieci uwielbiają taką formę zajęć, która kończy się pysznym, samodzielnie przygotowanym poczęstunkiem.

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ I LISTONOSZA

19 października grupa Kangurków i Tygrysków obchodziła Dzień Poczty Polskiej jak również Dzień Listonosza. Dzieci obejrzały prezentację „Droga listu”, dzięki której dowiedziały się, jaką drogę pokonuje każdy list i paczka. Przedszkolaki rozwiązywały rebusy, różne zadania, wysłuchały wiersza o listonoszu oraz same wysłały dużo listów za pomocą skrzynki pocztowej wcześniej przygotowanej i umieszczonej w sali.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

13 października podczas warsztatów wykonywaliśmy prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słowem malowane- Maria Konopnicka- 2022”. Dzieci wykonały prace do utworów wcześniej wybranych na zajęciach. Zostały one wysłane i teraz czekamy na wyniki konkursu trzymając kciuki za naszych podopiecznych.

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

11 października nasze przedszkole odwiedził policjant, który opowiedział nam o bezpieczeństwie na drodze oraz zapoznał dzieci z najważniejszymi znakami drogowymi. Przedszkolaki poznały szybki i prosty sposób na zapamiętanie numeru alarmowego- BUZIA, NOS, OCZY czyli 112. Naszego gościa przyjęliśmy bardzo miło i już umówiliśmy się na następne zajęcia.

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

10 października- w tym dniu w naszym przedszkolu rządziły planszówki. Gier, zabaw i śmiechu nie było końca. Poznaliśmy i zagraliśmy w wiele fantastycznych planszówek. Każdy z nas doświadczył uczucia wygranej, jak i przegranej.

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup poznały wygląd i nazwy wybranych drzew oraz części, z których one się składają. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które można było podziwiać na korytarzach naszego przedszkola.

PRZEDSZKOLAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI

W październiku, przez cały miesiąc nasze przedszkole brało udział w akcji charytatywnej na rzecz schroniska dla zwierząt. Jak widać po zebranych darach, nasze przedszkolaki bardzo kochają zwierzaki. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom!

WRZEŚNIOWE URODZINY

We wrześniu obchodziliśmy urodzinki Króliczków- Wiktora i Oli. W grupie Kangurków- Mai i Leona, natomiast w Tygryskach- Kai. Każda impreza była niezwykle udana: śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami i różnymi innymi rekwizytami.
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych wspaniałych jubilatów!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych wspaniałych kolegów. Były konkursy i zabawy. Wesołe tańce przeplatane były różnymi konkurencjami i zadaniami sportowymi. Dla osłodzenia tego dnia w naszym Kuchcikowie zrobiliśmy pyszne, śmietanowe lody. Na koniec dziewczynki wręczyły kolegom piękne, samodzielnie wykonane prezenty.
Wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych chłopców!

MAŁY MIS W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

29.09 grupy Króliczków i Kangurków rozpoczęły Międzynarodowy projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Przedszkolaki dowiedziały się, na czy będzie polegał ten projekt. Dzieci same wybrały misia, który będzie główna maskotka w tym projekcie, a także samodzielnie nadały mu imię. Zajęcia te odbywać się będą w każdy ostatni piątek miesiąca. Nie możemy się już doczekać następnych zajęć.

SAKURA NO KUNI

Podczas zajęć „Sakura no kuni” pani Marta opowiedziała nam o życiu japońskiego przedszkolaka. Zobaczyliśmy jak wyglądają pałeczki służące do jedzenia. Poznaliśmy rozkład dnia małego przedszkolaka i zasady panujące w japońskich przedszkolach. To były bardzo ciekawe zajęcia.

NIESPODZIANKI DLA CHŁOPCÓW

Podczas cotygodniowych warsztatów plastycznych przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Chłopaka. Każda dziewczynka starała się wykonać jak najpiękniejszy prezent niespodziankę dla swojego kolegi. Była to dla nich wielka frajda. Za to chłopcy, nie mogli doczekać się prezentów i w tym czasie wykonali piękne prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowaliśmy „Bajkowy Bal Przebierańców”. Wszystkie przedszkolaki przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek. Tańczyliśmy, skakaliśmy, mieliśmy różne zabawy i zawody. Harcom nie było końca!

KINO SFERYCZNE

19.09 w naszym przedszkolu pojawiło się prawdziwe kino! Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione ogromna kopułą, która stanęła w jednej z sal. W kinie sferycznym bajka wyświetlana była na suficie oraz ścianach. Najlepszą pozycją do oglądania było leżenie na miękkich matach. Dzieci były zachwycone naszym filmowym dniem.

Witamy w roku szkolnym 2022/2023!


SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ ICH RODZICÓW

W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/ 2023.


SZCZEGÓLNIE GORĄCO WITAMY NASZYCH NOWYCH


WYCHOWANKÓW. MAMY NADZIEJĘ,

ŻE SPODOBA WAM SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU.

WSZYSTKIM ZAŚ ŻYCZYMY

WSPANIAŁYCH PRZEŻYĆ I DOBREJ ZABAWY!DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE

WRZEŚNIOWE URODZINY

We wrześniu obchodziliśmy urodzinki Króliczków- Wiktora i Oli. W grupie Kangurków- Mai i Leona, natomiast w Tygryskach- Kai. Każda impreza była niezwykle udana: śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami i różnymi innymi rekwizytami.
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych wspaniałych jubilatów!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych wspaniałych kolegów. Były konkursy i zabawy. Wesołe tańce przeplatane były różnymi konkurencjami i zadaniami sportowymi. Dla osłodzenia tego dnia w naszym Kuchcikowie zrobiliśmy pyszne, śmietanowe lody. Na koniec dziewczynki wręczyły kolegom piękne, samodzielnie wykonane prezenty.
Wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych chłopców!

MAŁY MIS W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

29.09 grupy Króliczków i Kangurków rozpoczęły Międzynarodowy projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Przedszkolaki dowiedziały się, na czy będzie polegał ten projekt. Dzieci same wybrały misia, który będzie główna maskotka w tym projekcie, a także samodzielnie nadały mu imię. Zajęcia te odbywać się będą w każdy ostatni piątek miesiąca. Nie możemy się już doczekać następnych zajęć.

SAKURA NO KUNI

Podczas zajęć „Sakura no kuni” pani Marta opowiedziała nam o życiu japońskiego przedszkolaka. Zobaczyliśmy jak wyglądają pałeczki służące do jedzenia. Poznaliśmy rozkład dnia małego przedszkolaka i zasady panujące w japońskich przedszkolach. To były bardzo ciekawe zajęcia.

NIESPODZIANKI DLA CHŁOPCÓW

Podczas cotygodniowych warsztatów plastycznych przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Chłopaka. Każda dziewczynka starała się wykonać jak najpiękniejszy prezent niespodziankę dla swojego kolegi. Była to dla nich wielka frajda. Za to chłopcy, nie mogli doczekać się prezentów i w tym czasie wykonali piękne prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowaliśmy „Bajkowy Bal Przebierańców”. Wszystkie przedszkolaki przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek. Tańczyliśmy, skakaliśmy, mieliśmy różne zabawy i zawody. Harcom nie było końca!

KINO SFERYCZNE

19.09 w naszym przedszkolu pojawiło się prawdziwe kino! Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione ogromna kopułą, która stanęła w jednej z sal. W kinie sferycznym bajka wyświetlana była na suficie oraz ścianach. Najlepszą pozycją do oglądania było leżenie na miękkich matach. Dzieci były zachwycone naszym filmowym dniem.

Witamy w roku szkolnym 2022/2023!


SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ ICH RODZICÓW

W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/ 2023.


SZCZEGÓLNIE GORĄCO WITAMY NASZYCH NOWYCH


WYCHOWANKÓW. MAMY NADZIEJĘ,

ŻE SPODOBA WAM SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU.

WSZYSTKIM ZAŚ ŻYCZYMY

WSPANIAŁYCH PRZEŻYĆ I DOBREJ ZABAWY!DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE