Aktualności

LUTOWI JUBILACI

W lutym w Tygryskach świętowaliśmy urodzinki Igora i Grzesia, w Kangurkach- Eryka, a w Króliczkach  Radka, Leona i Filipa.
STO LAT dla naszych jubilatów!

KODOWANIE NA DYWANIE

24 lutego Tygryski podczas „Kodowania na dywanie” miały zajęcia z figurami geometrycznymi. Utrwalaliśmy sobie określanie prawej i lewej strony oraz uczyliśmy się na macie, co to jest rząd i kolumna. To było pouczające kodowanie.

DOOKOŁA POLSKI

23 lutego Tygryski w co miesięcznym projekcie „Dookoła Polski” poznawały kolejne dwa województwa: zachodniopomorskie i lubelskie. Obejrzeliśmy on- line Krzywy Las w Nowym Czarnowie, Łasztownie i Dźwigozaury w Szczecinie, podziemia kredowe w Chełmie. Poznaliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum Starych Zegarów w Szczebrzeszynie oraz Konika polskiego z Roztoczańskiego Parku Narodowego.

BAL KARNAWAŁOWY Z POKAZEM CHEMICZNYM SZALONEGO AMBROŻEGO

22 lutego podczas zajęć multimedialnych przedszkolaki wzięły udział w pokazie chemicznym on- line Szalonego Ambrożego i balu karnawałowym. Były tańce, zabawy i różne doświadczenia, jednym słowem super zabawa.

DZIEŃ KOTA

21 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kota. Podczas „kociej gimnastyki” dzieci robiły koci grzbiet, kocie przeciąganie, kocie drapanie i wiele innych ćwiczeń. Oprócz gimnastyki grupa Tygrysków miała też różne kocie gry i zabawy.

TŁUSTY CZWARTEK

16 lutego z okazji Tłustego czwartku pan Leszek uraczył nas świeżo upieczonymi, jeszcze ciepłymi pączusiami. Wszystkim nam bardzo smakowały.
Grupa Tygrysków w tym dniu tworzyła swoje plastyczne pączki, były również zabawy matematyczne z pączkami.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

16 lutego podczas warsztatów plastycznych przedszkolaki wykonały piękne prace na ogólnopolski konkurs plastyczny pt.”Moja wymarzona złota rybka”.
Naszym przedszkolakom życzymy samych sukcesów.

BAL KARNAWAŁOWY

13 lutego odbył się Bal Karnawałowy z animatorami z Just Dance. Wszystkie dzieci w tym dniu były przebrane za różne ulubione postacie. To był dzień pełen wrażeń, w którym na moment przenieśliśmy się wszyscy w świat bajek.

DZIEŃ PIZZY W TYGRYSKACH

9 lutego Tygryski obchodziły „Dzień Pizzy”. Dzieci tworzyły swoją ulubioną pizzę, były również pizzowe zabawy matematyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

9 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Podczas obchodów dzieci spotkały się on- line z sokolnikiem, który pokazał nam sokoła wędrownego. Przekazał nam też dużo ciekawych informacji na temat ptaków.

KONCERT- PANI ZIMA I SKRZYPECZKI

8 lutego podczas zajęć multimedialnych nasze przedszkolaki brały udział w koncercie on- line pt. „Pani Zima i skrzypeczki”. Podczas koncertu dzieci wspólnie śpiewały znane zimowe piosenki, poznały skrzypce i dowiedziały się, jakie zwierzątka są w nich ukryte. Zobaczyły, jak powstaje „magiczny śnieg” i posłuchały pięknej „Zimy” Antonio Vivaldiego. To był koncert pełen wrażeń.

STYCZNIOWI JUBILACI

W styczniu swoje urodziny obchodzili: w Króliczkach- Franek, Jasiu, Alo, Zosia i Anielka, w Kangurkach- Stefan, Mateusz i Eryk, a w Tygryskach- Mateusz
STO LAT dla naszych jubilatów!

PROJEKT "SAKURA NO KUNI"

30 stycznia w ramach naszego comiesięcznego projektu japońskiego dzieci wykonały własne pałeczki do jedzenia.
Nauka jedzenia pałeczkami- czas start!

KODOWANIE NA DYWANIE

27 stycznia grupa Tygrysków w ramach projektu połączyła kodowanie z liczeniem. Poradzili sobie doskonale. Matematyczne wyzwania to jest to, co Tygryski lubią najbardziej!

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

27 stycznia Króliczki i Kangurki w ramach projektu miały przeprowadzone „zmisiowane zajęcia”. Szaleństw z naszym grupowym Misiem nie było końca. Zarówno Mis, jak i dzieci ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie doskonale.

PROJEKT DOOKOŁA POLSKI

W tym miesiącu dzieci poznawały ciekawostki o województwie opolskim i podkarpackim. Zwiedzaliśmy online opolski ogród zoologiczny, port rzeczny w Kędzierzynie- Koźlu. Cieszyliśmy swoje oczy bajkowym zamkiem w Mosznej, w którym odbywają się zloty miłośników książek z Harrym Potterem.
W Rzeszowie poznaliśmy Muzeum Dobranocek, a w Łańcucie piękny pałac. Poznaliśmy „Niedźwiedzie zasady”- zasady, których należy przestrzegać w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Wysłuchaliśmy wiersza „Historia Ignasia” o Ignacym Łukasiewiczu, założycielu pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej.

KUCHCIKOWO- NOWOROCZNE GOFRY

W styczniu, jak co miesiąc nasze Kuchcikowo, a w nim przygotowywaliśmy noworoczne, pyszne gofry z owocami i bitą śmietaną. Fantazji na temat przystrajania gofrów było mnóstwo i każdy jadł je ze smakiem.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA- PROGRAM ARTYSTYCZNY

23 stycznia nasze przedszkolaki gościły w przedszkolu swoich ukochanych dziadków, dla których każda z grup przygotowała piękny program artystyczny. Było dużo wzruszeń zarówno ze strony dzieci jak i naszych cudownych gości.

WARSZTATY PLASTYCZNE

19 stycznia przedszkolaki ze wszystkich grup przygotowywały prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Dzieci bardzo się starały, a upominki na pewno ucieszyły dziadków.

PROJEKT EDU- NOR- POL

W tym miesiącu przywitaliśmy Nowy Rok online z dziećmi z norweskiego przedszkola. Dzieci opowiedziały sobie nawzajem jak spędziły Sylwestra oraz jak zaczęły Nowy Rok. Takie spotkania są zawsze wyczekiwane przez nasze przedszkolaki.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE- FILCOWANIE NA MOKRO

10 stycznia odbyły się warsztaty artystyczne. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega filcowanie na mokro. Z naszego filcowania powstały piękne kwiaty na Dzień Babci i Dziadka, a dzieci były bardzo dumne z wykonanych przez siebie prac.

PROJEKT BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE- BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE

4 stycznia w ramach projektu Bezpieczne Przedszkole rozmawialiśmy na temat bezpiecznych zabaw w czasie zimy. Zrobiliśmy na ten temat plakat oraz obejrzeliśmy film- gdzie i jak bezpiecznie bawić się zimą.

AFRORYTMIKA- WARSZTATY BĘBNIARSKIE

2 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty bębniarskie. Było to niesamowite doświadczenie dla dzieci. Uśmiech na twarzach gościł u wszystkich, a bębny afrykańskie zrobiły na przedszkolakach wielkie wrażenie.

PODSUMOWANIE KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO "PROMYCZEK DOBRA"

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za włączenie się do akcji „Promyczek Dobra”, której celem było zebranie środków finansowych dla Hospicjum Gdańskiego im. Ks. E. Dutkiewicza.
W akcji brało udział 14 placówek oświatowych. W dniu 11 stycznia, przy udziale wolontariuszki z Hospicjum, zostały podliczone pieniążki. Całkowita kwota uzyskana w ramach kiermaszu wyniosła 12 589,71 zł. Udział naszego przedszkola to 709,50 zł.
Uzbierana kwota została przekazana na Fundusz Dzieci Osieroconych w celu sfinansowania półkolonii letnich dla tych dzieci.

Z całego serca dziękujemy za pomoc i udział w „Promyczku Dobra”
                „BO RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.”
                                   Cyprian Kamil Norwid

Życzymy Państwu Świąt wypełnionych radością i miłością.
niosących spokój i odpoczynek w gronie najbliższych
oraz wiele pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku

                                    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

GRUDNIOWI JUBILACI

W grudniu w Tygryskach świętowaliśmy urodziny Amelki. Były życzenia, drobne prezenty i wesoła zabawa Przy muzyce.
STO LAT Amelko!


KONCERT KOLĘD

We środę przed świętami mieliśmy okazję wziąć udział w koncercie kolęd zorganizowanym w naszym przedszkolu. Występowała pani Ewelina Michna, która zaśpiewała dla dzieci piękne, polskie kolędy. Przedszkolaki chętnie też śpiewały z naszym gościem.
Bardzo dziękujemy za wspaniały występ.


PRZEDSZKOLNE JASEŁKA

19 grudnia odbyła się przedszkolna Wigilia podczas której każda grupa zaprezentowała przygotowane dla rodziców jasełka. Dzieci bardzo się starały, żeby wspaniale wypaść w swoich rolach, pięknie zaśpiewały kolędy i pastorałki. Po występach goście i dzieci zaproszeni zostali na poczęstunek.
Był to bardzo piękny czas.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE "STROIKI ŚWIĄTECZNE"

15 grudnia podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały ozdoby świąteczne, które później zabrały do domu. Każda grupa wykonała inne ozdoby.  Króliczki zrobiły zimowo- świąteczne kompozycje w słojach, Kangurki- ozdoby na choinkę, a Tygryski wykonały bałwanki ze szklanek i choinki z rożka do lodów. Wszystko wyszło przepięknie!

WIZYTA NAUCZYCIELA Z NORWEGII

9 grudnia w ramach naszego projektu, grupę Tygrysków odwiedziła nauczycielka z Norwegii, która przygotowała dla nas kilka atrakcji. Poznaliśmy ulubioną bajkę naszych przyjaciół z Plassbakken Barnehage pt.”Bukkene Bruse”- bajka o Koziołkach i Trollu. Były figurki z bajki czyli 3 Koziołki i Troll, jak również piosenka po norwesku, która opowiadała o bajce. Mogliśmy również posmakować norweskich przysmaków, które tam dzieci jedzą na podwieczorek- ciasteczka wielozbożowe BIXIT serwowane z serem TINE Flotemysost o słodkim karmelowym smaku. Ciasteczka smakowały wszystkim, natomiast ser miał specyficzny smak… Były kolorowanki z Trollem i maski z postaciami z bajki, które otrzymaliśmy do domu. To był dzień pełen nowych doświadczeń.

KUCHCIKOWO- ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

8 grudnia przedszkolaki miały naprawdę słodki dzień. Był to dzień ozdabiania pierniczków. Każdy wybierał jak i czym chce udekorować swoje pierniczki. Część dzieci zabrała je do domu, a część nie mogła się oprzeć i zjadła wszystko w przedszkolu.

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE- BEZPIECZNIE KORZYSTAMY ZE SPRZĘTÓW DOMOWYCH

7 grudnia w ramach projektu „Bezpieczne przedszkole” dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać ze sprzętów domowych. Jest to szczególnie ważne w tym miesiącu, kiedy dzieci mogą pomagać rodzicom w świątecznych porządkach. Dlatego też rozmawialiśmy o tym, jak bezpiecznie korzystać np. z odkurzacza, zmywarki, pralki, szczotki i miotły, a także, które z tych sprzętów wymagają zgody i pomocy rodzica.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ I ELFY W PRZEDSZKOLU

Z okazji Mikołajek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczno- techniczne, na których dzieci wykonały świąteczne skrzaty. Była też zabawa mikołajkowa z elfami. Najwspanialszym gościem tego dnia był oczywiście Mikołaj, który porozmawiał z dziećmi i wręczył im prezenty. Była też chwila dla fotoreporterów- każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym wspaniałym gościem.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY "PROMYCZEK DOBRA"

Na początku grudnia wszystkie przedszkolaki wykonały piękne ozdoby świąteczne na zorganizowany w naszym przedszkolu kiermasz świąteczny. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i kreatywnością. Uzyskane pieniądze z dobrowolnych wpłat do puszki przekażemy na rzecz Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza w Gdańsku. Kiermasz będzie trwał do końca grudnia.

LISTOPADOWI JUBILACI

W listopadzie świętowaliśmy urodzinki Olafa z Króliczków, Mai K., Gabrysia Ś- Ś., Gabrysia W. i Sary- z Kangurków oraz Laury R., Franka, Marka, Neli i Kuby- z Tygrysków.
STO LAT dla naszych jubilatów!

ANDRZEJKOWY BAL

30 listopada w przedszkolu był zorganizowany Bal Andrzejkowy. Wszystkie dzieci w tym dniu były przebrane za ulubione postacie. W każdej grupie były konkursy, wróżby andrzejkowe i tańce przy wesołej muzyce.
To był dzień pełen wrażeń.

SAKURA NO KUNI

28 listopada w ramach projektu „Sakura no kuni” pani Marta wraz z dziećmi robiła „Maski- Fudo”. Dziewczynki wykonały maski gejszy, a chłopcy samuraja. Przez moment przenieśliśmy się w świat Japonii.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Wszystkie dzieci przyniosły swoje ulubione misie, które towarzyszyły nam przez cały dzień. W tym dniu w każdej grupie było misiowo.

EDU- NOR- POL

23 listopada w ramach projektu EDU- NOR- POL mieliśmy okazję zobaczyć filmik  jak wygląda norweskie przedszkole oraz otaczający go plac zabaw. Otrzymaliśmy również zdjęcia różnych aktywności fizycznych i zabaw naszych przyjaciół. Wiemy, że większość dnia spędzają na świeżym powietrzu, nawet posiłki przygotowują i spożywają na dworze. To dla nas coś nowego, czego my nie znamy.

DOOKOŁA POLSKI

22 listopada w ramach projektu DOOKOŁA POLSKI grupa Tygrysków poznawała województwo kujawsko- pomorskie i lubuskie oraz związane z tymi regionami ciekawostki. Poznaliśmy legendę o Mysiej Wieży w Kruszwicy, Muzeum Mydła i Historię Brudu w Bydgoszczy, Tuby Dei w Toruniu i Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Podczas zajęć przeprowadziliśmy zabawę tropiącą, podczas której zamieniliśmy się w archeologów szukających zasypanych skarbów.
Poznając województwo lubuskie poznaliśmy Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę i ujście Warty. Była też kolejna zabawa matematyczna: „Winogrona w kiściach”>

WARSZTATY PLASTYCZNE

17 listopada podczas warsztatów plastycznych przedszkolaki wykonywały prace pt. „Leśne duszki i leśne skrzaty”. Grupa Tygrysków wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o podobnej tematyce.

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

15 listopada w ramach projektu Bezpieczne Przedszkole podczas Kuchcikowa dzieci samodzielnie robiły sałatkę grecką, która bardzo nam smakowała, bo to „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada wszystkie przedszkolaki w przedszkolu obchodziły Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci obejrzały on- line koncert edukacyjny „Co to jest Niepodległość” Rozmawialiśmy o symbolach narodowych. Króliczki robiły godło, Kangurki- flagi i kotyliony, a Tygryski wypełniały plasteliną mapę Polski i wyróżniły napis GODŁO. W tym dniu było naprawdę biało- czerwono.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

8 listopada w najmłodszej grupie Króliczków odbyła się uroczystość PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice, którym dzieci zaprezentowały swój pierwszy występ. Wzbudził on zachwyt gości. Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki.
Gratulujemy naszym wspaniałym Króliczkom!

ZWIERZĘTA Z ZACZAROWANEGO FOLWARKU

4 listopada nasze przedszkole odwiedziły zwierzęta z Zaczarowanego Folwarku. Podczas spotkania poznaliśmy kolorowe ptactwo hodowane na wsi- kury, koguta, kaczki, indyka i wiele innych. Przedszkolaki miały okazję pogłaskać i przytulić niektóre z nich. Dowiedziały się, które ptaki potrafią latać, które pływać i czym się żywią. Usłyszeliśmy głosy wydawane przez poszczególne gatunki.
To były bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne.

WARSZTATY PLASTYCZNE

3 listopada podczas warsztatów plastycznych przedszkolaki wykonywały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Na jagody… tropiąc niezwykła przygody”.
Wszystkim dzieciom życzymy samych sukcesów!

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt.
Zebrane rzeczy zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku- Kokoszkach.
                                                                                                    Dziękujemy za zaangażowanie

PROJEKTY W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY

E- twinning (European School Education Platform)
Grupa Kangurków uczestniczy w projekcie „Od złości do radości- kolorowy świat emocji”. Projekt realizowany jest na platformie E- Twinning i obejmuje półroczną współpracę z 11 polskimi przedszkolami. W trakcie realizacji projektu, opartego na książce „Kolorowy potwór” dzieci będą rozwijały inteligencję emocjonalną i związane z nią kompetencje ( np. rozpoznawanie i nazywanie emocji, uczenie się radzenia sobie z emocjami). W trakcie wspólnie podejmowanych działań, dzieci dowiedzą się, że wszystkie emocje są w życiu człowieka potrzebne. Będzie to projekt dający wiele możliwości do rozmowy, do działania, do rozmyśleń o splatanym potworze, który mieszka gdzieś w nas.

Międzynarodowy projekt EDU- NOR- POL
Grupa Tygrysków podczas zajęć multimedialnych połączyła się z zaprzyjaźnionym przedszkolem w Norwegii. Dzieci podczas Video spotkania mogły się zobaczyć i poznać nawzajem. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które dostarczyło pozytywnych przeżyć. Umówiliśmy się na następne spotkanie online, którego nie możemy się już doczekać.

Projekt dookoła Polski
Grupa Tygrysków dołączyła do projektu „Dookoła Polski”, podczas którego będą podejmować różnorodne aktywności inspirowane historią, legendami i ważnymi miejscami z różnych regionów Polski. W tym miesiącu Tygrysy poznawały Mazowsze.

Nimicon
W każdy wtorek lub środę pani Marta w każdej grupie realizuje zajęcia z klockami Numicon. Dzieci uwielbiają te matematyczne spotkania, które wnoszą dużo radości i spojrzenie na naukę liczenia w inny sposób. Zabaw i zadań z klockami nie ma końca, a małe główki przedszkolaków nie raz miło zaskoczyły… brawo, brawo!

PAŹDZIERNIKOWI JUBILACI

W październiku świętowaliśmy urodzinki Kacperka M. z grupy Króliczków oraz Piotrka i Olka z Tygrysków.
STO LAT dla naszych jubilatów!

DZIEŃ WESOŁEJ DYNI

31 października ozdobiliśmy nasze przedszkole pięknymi dyniowymi stworkami wykonanymi przez dzieci. Dzień wesołej dyni minął nam bardzo dyniowo- królował przez cały dzień kolor pomarańczowy. Był on widoczny na zajęciach, w zabawach grupowych, na talerzach, jak i w ubiorze naszych przedszkolaków.

PROJEKT SAKURA NO KUNI "FUDO- JAPOŃSKA MASKA"

Po raz kolejny odkrywaliśmy Japonię z panią Martą. Tym razem zaprezentowała przedszkolakom przykładowe japońskie maski i wprowadziła typowe japońskie postacie- samuraj, gejsza, kot szczęścia. Dzieci wykonywały samodzielnie swoje maski z papierowych talerzy.

KODOWANIE NA DYWANIE

28 października grupa Tygrysków w tym miesiącu w ramach projektu „Kodowanie na dywanie” kodowała z jesiennymi darami, które przedszkolaki świetnie znają i na jesiennych spacerach z ochotą zbierają. Tygrysy uwielbiają takie dywanowe zajęcia.

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

28 października grupa Króliczków i Kangurków w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” w tym miesiącu rozmawiała o emocjach. Próbowaliśmy poznawać i nazywać je podczas różnych zabaw i gier. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym tematem, będziemy do niego wracać.

DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

Na naszych zajęciach w Kuchcikowie wykonaliśmy ze świeżych owoców „owocowe jeże”. Nasze dzieci uwielbiają taką formę zajęć, która kończy się pysznym, samodzielnie przygotowanym poczęstunkiem.

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ I LISTONOSZA

19 października grupa Kangurków i Tygrysków obchodziła Dzień Poczty Polskiej jak również Dzień Listonosza. Dzieci obejrzały prezentację „Droga listu”, dzięki której dowiedziały się, jaką drogę pokonuje każdy list i paczka. Przedszkolaki rozwiązywały rebusy, różne zadania, wysłuchały wiersza o listonoszu oraz same wysłały dużo listów za pomocą skrzynki pocztowej wcześniej przygotowanej i umieszczonej w sali.

WARSZTATY PLASTYCZNO- TECHNICZNE

13 października podczas warsztatów wykonywaliśmy prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słowem malowane- Maria Konopnicka- 2022”. Dzieci wykonały prace do utworów wcześniej wybranych na zajęciach. Zostały one wysłane i teraz czekamy na wyniki konkursu trzymając kciuki za naszych podopiecznych.

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

11 października nasze przedszkole odwiedził policjant, który opowiedział nam o bezpieczeństwie na drodze oraz zapoznał dzieci z najważniejszymi znakami drogowymi. Przedszkolaki poznały szybki i prosty sposób na zapamiętanie numeru alarmowego- BUZIA, NOS, OCZY czyli 112. Naszego gościa przyjęliśmy bardzo miło i już umówiliśmy się na następne zajęcia.

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

10 października- w tym dniu w naszym przedszkolu rządziły planszówki. Gier, zabaw i śmiechu nie było końca. Poznaliśmy i zagraliśmy w wiele fantastycznych planszówek. Każdy z nas doświadczył uczucia wygranej, jak i przegranej.

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup poznały wygląd i nazwy wybranych drzew oraz części, z których one się składają. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które można było podziwiać na korytarzach naszego przedszkola.

PRZEDSZKOLAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI

W październiku, przez cały miesiąc nasze przedszkole brało udział w akcji charytatywnej na rzecz schroniska dla zwierząt. Jak widać po zebranych darach, nasze przedszkolaki bardzo kochają zwierzaki. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom!

WRZEŚNIOWE URODZINY

We wrześniu obchodziliśmy urodzinki Króliczków- Wiktora i Oli. W grupie Kangurków- Mai i Leona, natomiast w Tygryskach- Kai. Każda impreza była niezwykle udana: śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami i różnymi innymi rekwizytami.
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych wspaniałych jubilatów!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych wspaniałych kolegów. Były konkursy i zabawy. Wesołe tańce przeplatane były różnymi konkurencjami i zadaniami sportowymi. Dla osłodzenia tego dnia w naszym Kuchcikowie zrobiliśmy pyszne, śmietanowe lody. Na koniec dziewczynki wręczyły kolegom piękne, samodzielnie wykonane prezenty.
Wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych chłopców!

MAŁY MIS W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

29.09 grupy Króliczków i Kangurków rozpoczęły Międzynarodowy projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Przedszkolaki dowiedziały się, na czy będzie polegał ten projekt. Dzieci same wybrały misia, który będzie główna maskotka w tym projekcie, a także samodzielnie nadały mu imię. Zajęcia te odbywać się będą w każdy ostatni piątek miesiąca. Nie możemy się już doczekać następnych zajęć.

SAKURA NO KUNI

Podczas zajęć „Sakura no kuni” pani Marta opowiedziała nam o życiu japońskiego przedszkolaka. Zobaczyliśmy jak wyglądają pałeczki służące do jedzenia. Poznaliśmy rozkład dnia małego przedszkolaka i zasady panujące w japońskich przedszkolach. To były bardzo ciekawe zajęcia.

NIESPODZIANKI DLA CHŁOPCÓW

Podczas cotygodniowych warsztatów plastycznych przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Chłopaka. Każda dziewczynka starała się wykonać jak najpiękniejszy prezent niespodziankę dla swojego kolegi. Była to dla nich wielka frajda. Za to chłopcy, nie mogli doczekać się prezentów i w tym czasie wykonali piękne prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowaliśmy „Bajkowy Bal Przebierańców”. Wszystkie przedszkolaki przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek. Tańczyliśmy, skakaliśmy, mieliśmy różne zabawy i zawody. Harcom nie było końca!

KINO SFERYCZNE

19.09 w naszym przedszkolu pojawiło się prawdziwe kino! Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione ogromna kopułą, która stanęła w jednej z sal. W kinie sferycznym bajka wyświetlana była na suficie oraz ścianach. Najlepszą pozycją do oglądania było leżenie na miękkich matach. Dzieci były zachwycone naszym filmowym dniem.

Witamy w roku szkolnym 2022/2023!


SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ ICH RODZICÓW

W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/ 2023.


SZCZEGÓLNIE GORĄCO WITAMY NASZYCH NOWYCH


WYCHOWANKÓW. MAMY NADZIEJĘ,

ŻE SPODOBA WAM SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU.

WSZYSTKIM ZAŚ ŻYCZYMY

WSPANIAŁYCH PRZEŻYĆ I DOBREJ ZABAWY!DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE

WRZEŚNIOWE URODZINY

We wrześniu obchodziliśmy urodzinki Króliczków- Wiktora i Oli. W grupie Kangurków- Mai i Leona, natomiast w Tygryskach- Kai. Każda impreza była niezwykle udana: śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami i różnymi innymi rekwizytami.
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych wspaniałych jubilatów!

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych wspaniałych kolegów. Były konkursy i zabawy. Wesołe tańce przeplatane były różnymi konkurencjami i zadaniami sportowymi. Dla osłodzenia tego dnia w naszym Kuchcikowie zrobiliśmy pyszne, śmietanowe lody. Na koniec dziewczynki wręczyły kolegom piękne, samodzielnie wykonane prezenty.
Wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych chłopców!

MAŁY MIS W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

29.09 grupy Króliczków i Kangurków rozpoczęły Międzynarodowy projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Przedszkolaki dowiedziały się, na czy będzie polegał ten projekt. Dzieci same wybrały misia, który będzie główna maskotka w tym projekcie, a także samodzielnie nadały mu imię. Zajęcia te odbywać się będą w każdy ostatni piątek miesiąca. Nie możemy się już doczekać następnych zajęć.

SAKURA NO KUNI

Podczas zajęć „Sakura no kuni” pani Marta opowiedziała nam o życiu japońskiego przedszkolaka. Zobaczyliśmy jak wyglądają pałeczki służące do jedzenia. Poznaliśmy rozkład dnia małego przedszkolaka i zasady panujące w japońskich przedszkolach. To były bardzo ciekawe zajęcia.

NIESPODZIANKI DLA CHŁOPCÓW

Podczas cotygodniowych warsztatów plastycznych przygotowywaliśmy prezenty na Dzień Chłopaka. Każda dziewczynka starała się wykonać jak najpiękniejszy prezent niespodziankę dla swojego kolegi. Była to dla nich wielka frajda. Za to chłopcy, nie mogli doczekać się prezentów i w tym czasie wykonali piękne prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09 obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowaliśmy „Bajkowy Bal Przebierańców”. Wszystkie przedszkolaki przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek. Tańczyliśmy, skakaliśmy, mieliśmy różne zabawy i zawody. Harcom nie było końca!

KINO SFERYCZNE

19.09 w naszym przedszkolu pojawiło się prawdziwe kino! Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione ogromna kopułą, która stanęła w jednej z sal. W kinie sferycznym bajka wyświetlana była na suficie oraz ścianach. Najlepszą pozycją do oglądania było leżenie na miękkich matach. Dzieci były zachwycone naszym filmowym dniem.

Witamy w roku szkolnym 2022/2023!


SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKIE DZIECI ORAZ ICH RODZICÓW

W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/ 2023.


SZCZEGÓLNIE GORĄCO WITAMY NASZYCH NOWYCH


WYCHOWANKÓW. MAMY NADZIEJĘ,

ŻE SPODOBA WAM SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU.

WSZYSTKIM ZAŚ ŻYCZYMY

WSPANIAŁYCH PRZEŻYĆ I DOBREJ ZABAWY!DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE