Aktualności

Życzenia wakacyjne

Wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom
życzymy
wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji.
Niech ten letni czas
będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil.
Miłego wypoczynku!
                                              Dyrekcja i grono pedagogiczne

Koncert Młodych Talentów

13 czerwca odbył się „Koncert Młodych Talentów” połączony z uroczystym zakończeniem roku przedszkolnego. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały przed rodzicami swoje umiejętności teatralne, recytatorskie i wokalne. Odbył się również pokaz tańca nowoczesnego. Na zakończenie przedszkolaki dostały dyplomy, książki i nagrody za swoją ciężka pracę w trakcie całego roku. Był to również ostatni już występ naszych starszaków- Tygrysków. Po 3 latach wspólnej pracy, zabawy i wielu wspaniałych chwil przyszedł czas na pożegnanie. Po raz kolejny z dumą wypuszczamy w świat naszych absolwentów. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspaniałą współpracę. Życzymy wszystkim cudownych i bezpiecznych wakacji !

Balet- zajęcia pokazowe

9 czerwca odbyły się zajęcia pokazowe dzieci uczęszczających na balet dla rodziców i wszystkich chętnych. Dziewczynki zaprezentowały program, którego nauczyły się w ciągu roku. Uczestnictwo w zajęciach baletowych niesie wiele korzyści dla dzieci. Dzięki nim uczą się ładnie poruszać, nabierają lekkości i płynności ruchów. To był bardzo ładny występ.

Aktywność ruchowa i matematyka

6 czerwca w ramach projektu edukacyjnego „Aktywność ruchowa i matematyka” dzieci wzięły udział w zajęciach i zabawach ruchowych z użyciem przyborów gimnastycznych, gier podłogowych i wiatraka matematycznego.

Warsztaty plastyczno- techniczne

2 czerwca podczas warsztatów plastyczno- technicznych przedszkolaki wykonały piękne prace na Ogólnopolskie konkursy plastyczne: „Paleta wyobraźni” oraz „W mojej krainie fantazji”. Naszym przedszkolakom życzymt samych sukcesów!

ZOO Kaszuby- wycieczka

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy na wycieczkę do Parku Edukacyjnego „ZOO- Egzotyczne Kaszuby” w Tuchlinie. Po dotarciu na miejsce przywitała nas papuga mówiąc „Ahoj”. Po ZOO oprowadzał nas przewodnik, dzięki czemu mogliśmy nie tylko oglądać egzotyczne gatunki zwierząt, ale również dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na ich temat. Mogliśmy niektóre z nich dotknąć i zrobić zdjęcia. Obejrzeliśmy też w kinie film animowany i zjedliśmy pyszny obiad. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Majowi jubilaci

W maju w Króliczkach świętowaliśmy urodzinki Dawida G., Niny Sz., Olka K.i Bruna ., a w Tygryskach- Krystiana. Były życzenia, drobne upominki, wesoła zabawa przy muzyce zakończona słodkim poczęstunkiem.
STO LAT dla naszych jubilatów!

Kodowanie na dywanie

27 maja podczas projektu „Kodowanie na dywanie” grupa Kangurków zakodowała z kubeczków pięknego motyla. Każdy przedszkolak świetnie poradził sobie z tym zadaniem.

Dzień Rodziny

25 maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny. Z tej okazji każda grupa przygotowała występ artystyczny dla rodziców. Po występie dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie zrobionym prezentem. To były cudowne chwile.
Wszystkim rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego!

Warsztaty plastyczno- techniczne

19 i 20 maja wszystkie przedszkolaki wykonały piękne prezenty na Dzień Mamy i Taty. Każde dziecko włożyło dużo serca w swoją pracę.

Aktywność ruchowa i matematyka

17 maja w ramach projektu „Aktywność ruchowa i matematyka” zostały przeprowadzone zajęcia ruchowe z użyciem przyborów gimnastycznych i gier podłogowych. Dzieci świetnie się bawiły, a przy okazji zdobywały wiedzę.

Kuchcikowo- wiosenne kanapki

16 maja podczas Kuchcikowa dzieci samodzielnie przygotowywały kolorowe wiosenne kanapeczki. Na talerzach było zdrowo i kolorowo.

Matematyka nas otacza

10 maja podczas projektu „Matematyka nas otacza”- „Matematyka w przyrodzie” dzieci kształtowały orientację przestrzenną, tworzyły zbiory według określonych kryteriów i przeliczały je. Świetnie się przy tym wszyscy bawili.

Bezpieczne Przedszkole- ZDROWO ROSNĘ

9 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji ZDROWO ROSNĘ zorganizowanej przez firmę ogrodniczą W. Legutko. Miała ona na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zdrowe uprawianie roślin oraz zdrowe odżywianie. W otrzymanym pakiecie znaleźliśmy nasiona kopru, ziemię i pojemniczki. Dzieci założyły własne „hodowle kopru”. Poznały też jego właściwości i zastosowanie w domowej kuchni. Przekonaliśmy się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

5 maja do naszego przedszkola został zaproszony wyjątkowy gość, a mianowicie strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. W trakcie spotkania opowiadał dzieciom o swojej pracy, która czasami jest bardzo niebezpieczna. Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie sprzętu, którym posługują się strażacy podczas swojej pracy. To było bardzo cenne spotkanie.
Po tym spotkaniu podczas warsztatów plastyczno- technicznych przedszkolaki w swoich grupach wykonały wozy strażackie. Prace wyszły naprawdę ładnie.

Sukcesy naszych przedszkolaków

Z przyjemnością informujemy o osiągnięciach naszych dzieci w konkursach plastycznych:

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat widziany przez niebieskie okulary- wszystkie odcienie błękitu”
  Wyróżnienie: Gabrysia S. (Kangurki)

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych- Przyjaźń barwami malowana”
  Wyróżnienie: Bruno P. ( Króliczki)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ” Przyroda w oczach dziecka”
 
Nagrody: Laura Ra., Michalina W. ( Kangurki), Nela K., Antonina R. (Tygryski)

  Wyróżnienie: Maja P. ( Tygryski)

                                          Gratulujemy dzieciom i nauczycielom!

Kodowanie na dywanie

29 kwietnia odbyły się zajęcia „Kodowanie na dywanie”. Króliczki tworzyły wiosenny obraz i dowiedziały się, czym jest symetria. Kangurki natomiast zakodowały według danego wzoru piękną łąkę z kwiatami.Obrazu wyszły idealnie, dzieci z obu grup bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniem.

Chemiczne czary- mary

27 kwietnia w ramach projektu „Chemiczne czary- mary” pani Ania przeprowadziła doświadczenie z jajkiem. Dzieci mogły się przekonać jak ocet wpływa na skorupkę jajka. Zobaczyły, jak można umieścić jajko w butelce. Eksperyment bardzo się podobał.

Wycieczka do kina

26 kwietnia nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do kina za rogiem w Cieplewie. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Gordon i Paddy”. Seans bardzo się podobał. Wszyscy kibicowali dzielnej policjantce myszce.

Matematyka nas otacza

25 kwietnia w ramach projektu „Matematyka nas otacza” z okazji Światowego Dnia Książki zrealizowaliśmy temat „Matematyka ukryta w bajkach i literaturze dla dzieci”. Przedszkolaki uczyły się matematyki w oparciu o bajki, wierszyki i wyliczanki.

Kwietniowi Jubilaci

W kwietniu w Tygryskach świętowaliśmy urodzinki Wojtka P., a w Króliczkach- Marty P. i Poli.

STO LAT dla naszych jubilatów!

Dzień Ziemi

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, w ramach projektu „Bezpieczne Przedszkole” zrealizowaliśmy temat „Przyjaciel przyrody”. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i chronić Planetę.

Aktywność ruchowa i matematyka

19 kwietnia w ramach projektu „Aktywność ruchowa i matematyka” odbyły się zajęcia ruchowe z użyciem przyborów gimnastycznych, wiatraka matematycznego oraz gier podłogowych. Nauka przez zabawę to jest to, co lubimy najbardziej!

Zajączek Wielkanocny

14 kwietnia naszych przedszkolaków odwiedził Zajączek Wielkanocny. Każde dziecko dostało słodki upominek.

Warsztaty plastyczne i Kuchcikowo

7 i 8 kwietnia w ramach warsztatów plastycznych dzieci wykonały stroiki z okazji Świąt Wielkanocnych, a 13 kwietnia w Kuchcikowie przedszkolaki przy pomocy pań upiekły „świąteczne babeczki”. Następnie każde dziecko lukrowało i ozdabiało swoje wypieki.

Spotkanie z tancerzem baletowym

6 kwietnia nasze przedszkole odwiedził profesjonalny tancerz baletowy. Pan Robert występuje na deskach Opery Bałtyckiej oraz uczy baletu w szkole baletowej. Dzieci miały okazję zobaczyć przepiękne stroje baletowe i poćwiczyć taniec z panem Robertem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Zajęcia na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków!

Zdjęcia do tablo

5 kwietnia w przedszkolu gościliśmy fotografa, który wykonał zdjęcia do tablo naszej najstarszej grupy Tygrysków.

Prima aprilis

1 kwietnia w dniu Prima- aprilis robiliśmy z naszymi przedszkolakami żarty i psikusy. Dzieci wykazały się dużym poczuciem humoru. Było mnóstwo śmiechu i radości.

Życzenia świąteczne

Życzymy Państwu

aby Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

                                                                                                      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Sukcesy naszych wychowanków

Z przyjemnością informujemy o osiągnięciach naszych dzieci w konkursach plastycznych:

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słowem malowane- Joanna Papuzińska 21”
  Wyróżnienie: Dawid S. (Króliczki)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Miś w świecie literatury”
  II miejsce: Radosław G. (Króliczki)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Konik polny i mrówka, czyli bajki Jeana de La Fontaine’a”
 
Wyróżnienia: Łucja W. (Kangurki) i Tosia R. (Tygryski)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Brzechwa dzieciom”
  Nagroda: Gabrysia S. (Kangurki)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Przyjaciel”
 
Nagroda: Igor D. (Kangurki)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat widziany przez niebieskie okulary- wszystkie odcienie błękitu”
 
Wyróżnienie: Gabrysia S. (Kangurki)

Gratulujemy dzieciom i nauczycielom!

Marcowi jubilaci

W marcu świętowaliśmy urodzinki Igi K. i Nikodema Sz. z Króliczków, Antosi P., Laury R., Gabrysi, Łucji i Michalinki z Kangurków oraz Michała B., Wiktorii i Adasia P. z Tygrysków.

STO LAT dla naszych koleżanek i kolegów !

Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Zebrane dary zostały przekazane radnej Gminy Pruszcz Gdański koordynującej akcję „Mały, wielki sztab dla Rodzin z Ukrainy.

Teatr Klapa, czyli Koperek i Kminek

29 marca nasze przedszkole odwiedził „Teatr Klapa, czyli Koperek i Kminek” z przedstawieniem „Szewczyk Dratewka”. Jest to opowieść o ubogim szewcu, który miał wielkie serce i pomagał każdej istocie. Dobro, które czynił innym wróciło do niego, w postaci pomocy zwierząt, kiedy musiał wykonać zadania złej czarownicy, aby uwolnić królewnę. Morał z tego płynie taki, że warto pomagać innym, bo okazane dobro do nas wróci , kiedy będziemy go najbardziej potrzebować. Przedstawienie dostarczyło nam mnóstwo śmiechu i wszystkim bardzo się podobało.

Warsztaty plastyczno- techniczne

24 marca podczas warsztatów plastyczno- technicznych dzieci wykonały prace na Ogólnopolski konkurs plastyczny „W kolorze zaklęte, czyli plastyczne przedstawienie uskrzydlonych owadów całego świata”.

Pożegnanie zimy

21 marca żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Z tej okazji przedszkolaki w swoich grupach wykonały piękne portrety Pani Wiosny. Później wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

Bezpieczne przedszkole

16 marca w ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczne przedszkole” realizowaliśmy temat „W marcu jak w garncu” czyli zjawiska atmosferyczne w przyrodzie.

Matematyka nas otacza

15 marca w ramach projektu „Matematyka nas otacza” realizowaliśmy temat: „Matematyka w kuchni”. Przeliczaliśmy, segregowaliśmy, ważyliśmy owoce, z których podczas zajęć w Kuchcikowie zrobiliśmy później pyszną sałatkę owocową.

Warsztaty plastyczno- techniczne

10 marca podczas warsztatów plastyczno- technicznych  przedszkolaki wykonywały prace na Ogólnopolski konkurs twórczości plastycznej „Świat w oczach najmłodszych- Przyjaźń barwami malowana.

Dzień Dziewczynek

8 marca z okazji Dnia Dziewczynek nasze przedszkole zamieniło się w Centrum Odnowy Biologicznej i SPA. Panie wraz z chłopcami przygotowały rekwizyty, strefy relaksu i zabiegów, aby każda dziewczynka poczuła się w tym dniu wyjątkowo. Ubrane w kolorowe szlafroki małe kobietki były zachwycone tym, co się działo- mogły skorzystać z manicure, moczenia stópek, masażu, salonu fryzjerskiego. W oczekiwaniu na swój zabieg oglądały „kolorową prasę” w poczekalni. Ten wyjątkowy dzień zakończyliśmy słodko- owocowym poczęstunkiem. Chłopcy pamiętali oczywiście o wręczeniu upominków dla swoich koleżanek.

Warsztaty plastyczno- techniczne

3 marca podczas warsztatów plastyczno- technicznych przedszkolaki wykonały prace na Ogólnopolskie konkursy plastyczne: „Moja wymarzona złota rybka” oraz „Świat widziany przez niebieskie okulary- wszystkie odcienie błękitu.

Szanowni państwo

Nasze przedszkole włącza się w zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są:

 • kołdry, poduszki, pościele, koce
 • artykuły chemii gospodarczej
 • środki czystości i higieny osobistej, w tym m.i. pieluchy, chusteczki
  nawilżane, bielizna damska, dziecięca / tylko nowa /, szczoteczki i pasty
  do zębów itd.
 • żywność z długim terminem ważności, m.in. kaszki mleczne, obiadki w
  słoiczkach dla małych dzieci, mleko w proszku, czekolady itp.
 • zabawki / oprócz pluszaków /, kredki, kolorowanki
 • podstawowe środki medyczne / witaminy, środki przeciwbólowe,
  przeciwgorączkowe, leki na przeziębienie

Zebrane dary będziemy na bieżąco przekazywać radnej gminy Pruszcz Gdański, p. Weronice Chmielowiec. Prosimy, aby wymienione produkty były nowe lub w bardzo dobrym stanie.

W obliczu działań zbrojnych trwających za naszą wschodnią granicą nie możemy pozostać obojętni

Lutowi Jubilaci

W lutym w Króliczkach świętowaliśmy urodziny Radka i Dawidka, w Kangurkach- Igora D. i Grzesia G., a w Tygryskach- Kuby. Były życzenia i drobne upominki dla naszych jubilatów, wesoła zabawa przy muzyce i słodki poczęstunek.

STO LAT dla naszych kolegów!

 

Wyniki ogólnopolskiego konkursu ZACZAROWANY ŚWIAT POEZJI

Bardzo dziękujemy za udział w organizowanym przez nas konkursie! Dostałyśmy ogromną ilość zgłoszeń. Wszyscy mali uczestnicy pięknie się przygotowali, a nauczyciele i opiekunowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Wybranie najlepszych było niezwykle trudne. W grupie dzieci 3- letnich nie dostałyśmy zgłoszeń grupowych, dlatego postanowiłyśmy wręczyć 2 pierwsze miejsca w kategorii indywidualnej. Otrzymałyśmy bardzo wiele nagrań dzieci 5- letnich w kategorii indywidualnej. Chciałyśmy docenić ich najlepsze występy i dlatego wyróżniłyśmy aż tyle osób.

Dzieci 3- letnie

Kategoria indywidualna:

Nagroda główna:
    Adam Kroczek
Sportart, Tychy
    Katarzyna Młynarczyk  Oddział Przedszkolny przy SP nr 12 w Siedlcach

Wyróżnienie:     
    Sandra Kocot
Niepubliczne Przedszkole Arcelormittal Poland, Dąbrowa Górnicza


Dzieci 4- letnie

Kategoria indywidualna:

Nagroda główna:
    Helena Sroka Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

Wyróżnienie:     
    Klara Świtoń
Przedszkole w Zbrosławicach
    Antonina Nowak Miejskie przedszkole nr 82, Katowice
    Eliza Filipek
Gminne Przedszkole Publiczne, Skarbimierz

Kategoria grupowa:

Nagroda główna:
    Emilia Maślanka
i Tomasz Styś Miejskie Przedszkole nr 25, Katowice


Dzieci 5- letnie

Kategoria indywidualna:

Nagroda główna:
    Łucja Gałuch- Thullie
Miejskie Przedszkole nr 72, Katowice

Wyróżnienie:
    Łucja Manikowska
Niepubliczne Przedszkole „Lokomotywa”, Bydgoszcz
    Hanna Kołejda Niepubliczne Przedszkole nr 1 Akademia Dobrego Startu, Grajewo
    Izabela Patrzek Publiczne Przedszkole w Brynicy
    Hanna Panasiuk Przedszkole Miejskie w Olsztynku
    Ignacy Przeździecki Przedszkole Miejskie nr 199, Łódź
    Janina Marcinkowska Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
    Maja Pyśk Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia, Bydgoszcz
    Lidia Liguz Pałac Młodzieży w Gdańsku

Kategoria Grupowa:

Nagroda główna:
    Alicja Paluch, Aniela Lipińska, Maria Simińska, Marcelina Jagiełło, Irena Markiewicz

    Miejskie Przedszkole nr 9, Żyrardów

Wyróżnienie:
    Pola Kuropatwa, Kacper Małek, Tymoteusz Czuryszkiewicz, Jan Sijka, Jakub Radziej
        Publiczne Przedszkole Nasze Ananasy, Warszawa
    Stefan Cieślak, Daria Myszka, Lena Hanc
       
Przedszkole nr 155, Warszawa

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie

Organizatorki: Agnieszka Leyk i Agnieszka Grzystek, Niepubliczne Przedszkole Przyjaciele Puchatka w Borkowie

Konkurs ZACZAROWANY ŚWIAT POEZJI - komunikat

Wyniki ogólnopolskiego konkursu ZACZAROWANY ŚWIAT POEZJI zostaną ogłoszone w dniu 4 marca 2022 r. Przełożenie terminu ogłoszenia wyników spowodowane jest chorobą jednej z organizatorek. Przepraszamy za opoźnienie i dziękujemy za wyrozumiałość.

Projekt "Matematyka w literaturze"- DZIEŃ KOTA

17 lutego podczas projektu „Matematyka w literaturze dla dzieci” obchodziliśmy DZIEŃ KOTA. Dzieci porównywały wielkości i odległości. Ze zdjęć, filmów edukacyjnych i bajek dowiedzieliśmy się, że koty różnią się od siebie rasą, kolorem, wielkością, długością futra. Z tej okazji podczas warsztatów grupa Króliczków i Kangurków zrobiła „Kocie maski”, a Tygryski stworzyły „Kocią opowieść”.

Projekt "Aktywność ruchowa i matematyka"

15 lutego w ramach projektu „Aktywność ruchowa i matematyka” zostały przeprowadzone zajęcia ruchowe z użyciem przyborów gimnastycznych, gier podłogowych oraz wiatraka matematycznego. Taka nauka poprzez zabawę bardzo nam sie podoba.

Bal karnawałowy

14 lutego odbył się walentynkowy bal karnawałowy. W tym dniu wszystkie przedszkolaki były pięknie przebrane. Dzięki animatorom z Just Dance na balu było wesoło i tanecznie. Oprócz zabaw tanecznych na dzieci tego dnia czekał słodko- owocowy poczęstunek. To był radosny dzień pełen wrażeń.

Bezpieczne Przedszkole JAK DBAMY O ZWIERZĘTA ZIMĄ

9 lutego w ramach projektu Bezpieczne Przedszkole we wszystkich grupach zostały przeprowadzone rozmowy o tym JAK DBAMY O ZWIERZĘTA ZIMĄ. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy, a o jakie i w jaki sposób należy dbać szczególnie zimą.

DBI i Mały Miś

9 lutego dzieci z grupy Tygryski obchodziły z Małym Misiem, bohaterem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI obchodzimy z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tygryski podczas zajęć poznały tajniki internetu. Dowiedzieliśmy się, że za pomocą sieci łączy wszystkich na całym świecie. Stworzyliśmy własną sieć internetową za pomoca włóczki. Rozmawialiśmy o karzyściach, ale i zagrożeniach jego użytkowania.
Obejrzeliśmy bajki edukacyjne między innymi „Owcw w sieci. Tajemniczy przyjaciel.” Przeanelizowaliśmy właściwe i niewłaściwe zachowanie bohaterów bajki i na ich podstawie stworzyliśmy kodeks właściwego użytkowania internetu, komputera i innych tego typu urządzeń. Wysłuchaliśmy opowiadania „Złodziej czasu” i wspólnie stwierdziliśmy, że internet zabiera nam czas przeznaczony dla rodziny i przyjaciół. Na koniec każdy wykonał własny laptop, przy którym spędziliśmy kreatywnie popołudnie „wymieniając” ekrany.

Warsztaty plastyczno-techniczne

3 lutego podczas warsztatów plastyczno- technicznych wszystkie przedszkolaki wykonywały prace na Ogólnopolskie Konkursy Plastyczne o tematyce: „Brzechwa dzieciom”, „Kolorowe parasolki”, Przyjaciel”. Naszym dzieciom życzymy sukcesów !

Styczniowi jubilaci

W styczniu w Króliczkach obchodziliśmy urodzinki Eryka, w Kangurkach- Amelki D., Mateusza G., Stefka P.i Mateusza W., a w tygryskach- Lilii K.

STO LAT dla naszych jubilatów !

Kodowanie na dywanie

28 stycznia podczas zajęć „Kodowanie na dywanie” dzieci z grupy Króliczków szukały odpowiedzi na pytania: Czym jest śnieg? Co cię z nim dzieje w różnych temperaturach? Co można z niego zbudować? Poprzez zabawę ćwiczyły percepcję wzrokową układając obrazki według zauważonej reguły. Każdy przedszkolak już wie, kto mieszka w igloo.

Chemiczne "Czary- Mary"

26 stycznia podczas zajęć Chemiczne Czary- Mary pani Ania pokazała dzieciom, w jaki sposób można napompować balon nie używając płuc ani pompki. Gaz, który wypełnił balon powstał na skutek reakcji sody z octem. Przedszkolaki były zachwycone!

Aktywność ruchowa i matematyka

25 stycznia w ramach projektu „Aktywność ruchowa i matematyka” odbyły się zajęcia ruchowe z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych. Dzieci znakomicie się bawiły, a przy okazji zdobywały wiedzę matematyczną.

Kuchcikowo

25 stycznia podczas zajęć w Kuchcikowie w przygotowaliśmy pyszne „Karnawałowe grzanki” z chleba tostowego i czekolady. Były bardzo dobre, zjedliśmy je ze smakiem.

Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji każda z grup nagrała przygotowany przez dzieci występ artystyczny. Myślimy, że się spodoba

WSZYSTKIE WNUKI ŻYCZĄ BABCIOM I DZIADKOM STU LAT!

Warsztaty plastyczne

13 i 14 stycznia odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały piękne prezenty dla swoich babć i dziadków. Przedszkolaki bardzo się starały! Dobrze wiedzą, że największą radość sprawiają własnoręcznie zrobione upominki.

Warsztaty bursztynnicze

12 stycznia odbyły się warsztaty bursztynnicze. Dzieci dowiedziały się jak rozpoznac bursztyn i do czego może służyć. Każdy poznał technikę obrabiania bursztynu oraz wykonał piękny obrazek wykorzystując pył bursztynowy. Przedszkolaki zrobiły również piękne upominki, które wręczą swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Matematyka nas otacza

7 stycznia odbyły się zajęcia wramach projektu MATEMATYKA NAS OTACZA. Przedszkolaki poznawały nazwy i kształy figur geometrycznych, a nastepnie wykonały z nich piękne prace plastyczne.

Bezpieczne Przedszkole

5 stycznia w ramach projektu Bezpieczne Przedszkole dzieci obejrzały film edukacyjny o bezpiecznych zabawach zimowych. Przedszkolaki dowiedziały się jak wesoło i aktywnie spędzić czas na śniegu, nie powodując zagrożenia dla siebie i innych.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, jest taka moc, co smutek w radość przemienia, jest taka siła, co spełnia marzenia… To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy Państwu szczęśliwych, kojących, wartych pamięci, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku- spełnienia wszystkich marzeń oraz planów zawodowych i osobistych

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

W grudniu w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dzieci z grupy Tygryski, realizując moduł:”Kodujemy z Małym Misiem” odkrywały zakodowany prezent i zakodowaną choinkę. Świetnie sobie z tym poradziliśmy.

Chemiczne "Czary- Mary" SZTUCZNY ŚNIEG

22 grudnia podczas zajęć Chemiczne Czary- Mary pani Ania pokazała nam z czego możemy zrobić sztuczny śnieg. Póki co cieszymy się zimową aurą na podwórku, mimo to chętnie dowiedzieliśmy się, jak można ulepić bałwana w domu przy pomocy skrobii ziemniaczanej i wody- gdy śniegu zabraknie na dworze.

SAKURA NO KUNI- projekt edukacyjny

21 grudnia w ramach projektu edukacyjnego SAKURA NO KUNI pani Matra zapoznała nas z kolejnymi ciekawostkami z Japonii. Poznaliśmy również flagę Kraju Kwitnącej Wiśni.

Przedszkolna Wigilia

20 grudnia odbyła się przedszkolna Wigilia. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienia. Mimo, że występy w tym roku również odbyły się w innej formie niż zazwyczaj- bez widowni, to dzieci chętnie zaangażowały się w swoje role i zaprezentowały swoje umiejętności przed kamerą. Nagranie zostanie udostępnione rodzicom online. Nasi mali aktorzy w przepięknych strojach prezentowali się doskonale. Po nagranych występach zasiedliśmy do wigilijnych stołów, składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy przy choince. To był wyjątkowy dzień.

Stroiki świąteczne

16 grudnia podczas warsztatów plastyczno- technicznych przedszkolaki wykonały piękne stroiki z bombkami, które podczas Świąt będą zdobiły nasze mieszkania.

Zima, zima na całego- tyle śniegu nasypało!

10 grudnia był szczęśliwym dniem dla wszystkich dzieci, ponieważ w nocy spadł długo oczekiwany przez najmłodszych śnieg. Przedszkolaki korzystając z zimowej aury lepiły bałwany, rzucały się śnieżkami, robiły aniołki na śniegu. Mamy nadzieję, że śnieg długo z nami zostanie.

Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej ZOSTAŃ MIKOŁAJEM

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę. Zebrane rzeczy zostały przekazane do gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Warsztaty plastyczno- techniczne ŚWIECZKI

9 grudnia podczas warsztatów plastyczno- technicznych wykonywaliśmy świece składane z gotowych elementów, które będą ozdobą w naszych domach podczas Świąt Bożego Narodzenia.

MATEMATYKA NAS OTACZA

7 grudnia w ramach projektu MATEMATYKA NAS OTACZA realizowaliśmy temat „Matematyka w kuchni”. Podczas zajęć w Kuchcikowie ozdabialiśmy świąteczne pierniczki o różnych wielkościach i kształtach.

Mikołajki

6 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. Z tej okazji ubraliśmy się na czerwono, w ciągu dnia towarzyszyły nam mikołajkowepiosenki, tańczyliśmy i śpiewaliśmy dla Mikołaja, który nas usłyszał- w momencie, gdy się tego nie spodziewaliśmy, zastukał do naszych drzwi i zostawił worek z prezentami. Musiał sie bardzo spieszyć do innych dzieci, ponieważ usłyszeliśmy tylko jego dzwoneczek… podobno w oddali dzieci widziały jego czerwoną czapkę i czerwone światełko- nos Rudolfa.

Wycieczka do Rezydencji Świętego Mikołaja

3 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Arciszewa do Rezydencji Św. Mikołaja. Spędziliśmy tam wspaniale czas w towarzystwie Świętego Mikołaja i jego wesołych pomocników Elfów. Podczas wizyty obejrzeliśmy spektakl pt.”Królowa Śniegu uratowana przez Mikołaja i Elfika”, śpiewaliśmy kolędy, wrzucaliśmy do skrzynki narysowane w przedszkolu listy do Św. Mikołaja, wzięliśmy udział w warsztatach artystycznych, podczas których robiliśmy bombki. Na zakończenie naszego pobytu w Rezydencji przejechaliśmy sie bryczką po parku. To był pełen radości dzień!

Warsztaty plastyczno- techniczne

2 grudnia podczas warsztatów plastyczno- technicznych przedszkolaki wykonały piękne ozdoby świąteczne, które będzie można kupić na Przedszkolnym Kiermaszu Świątecznym „Promyczek Dobra” im. Ks. Dutkiewicza.

Andrzejki

30 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Z tej okazji odbył się bal przebierańców z różnymi konkursami, wróżbami andrzejkowymi i słodkim poczęstunkiem na zakończenie. To była świetna zabawa przy muzyce, a każdy przedszkolak dowiedział się, co mówią o nim gwiazdy. Wszyscy świetnie się bawili.

Listopadowi jubilaci

W listopadzie w Tygryskach świętowaliśmy urodzinki Bartka, w Kangurkach- Franka, Nel, Marka, Laury Ra. iKuby R., a w Króliczkach- Sary, Mai K., Gabrysia Ś-Ś i Gabrysia W.

Wszystkim licznym listopadowym jubilatom życzymy STU LAT!

Kodowanie na dywanie

26 listopada w ramach projektu „Kodowanie na dywanie” dzieci z grupy Kangurków przeniosły się w czasy dinozaurów. Patrzyliśmy, jak zmieniał się świat na przestrzeni lat i jak powstawały nowe technologie. Dodatkowo ułożyliśmy duże sudoku, które przeniosło nas w odległe czasy. To były bardzo ciekawe zajęcia, z których wyniesliśmy nowe doświadczenia.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu podczas zajęć w Kuchcikowie przedszkolaki robiły smaczny „Torcik dla Kubusia”, który potem z apetytem zjadły. Tygryski i Króliczki podczas warsztatów plastycznych wykonały piękne misie. Grupa Kangurków poznała „Misiową historię” oraz „Znane Misie ze świata bajek”. Zawitała też tam Misiowa fotobudka. To był dzień pełen misiowych atrakcji.

Warsztaty plastyczno- techniczne MIŚ- BOHATER BAJEK I BAJECZEK

18 listopada podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny MIŚ- BOHATER BAJEK I BAJECZEK. Wszystkie prace wyszły pieknie, a naszym przedszkolakom życzymy samych sukcesów.

MATEMATYKA NAS OTACZA

16 listopada podczas projektu MATEMATYKA NAS OTACZA w sferze aktywność ruchowa wszystkie przedszkolaki brały udział w różnych zabawach ruchowych z użyciem przyborów gimnastycznych i gier podłogowych.

Koncert Patriotyczny

10 listopada, w ramach uroczystości związanych z rocznicą odzyskania niepodległości, przedszkolaki wzięły udział w koncercie online „Polska nasz wolny kraj”. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na biało- czerwono, by wspólnie świętować tak ważny dzień.

Podziękowanie

Warsztaty plastyczne

Podczas listopadowych warsztatów plastycznych przedszkolaki wykonywały prace na Ogólnopolskie Konkursy Plastyczne o bajkach Jeana de La Fontainea, a Tygryski o temetyce”Jesienne duszki, leśne skrzaty”. Wszystkie prace wyszły pięknie, a naszym podopiecznym życzymy sukcesów.

Bezpieczne Przedszkole- ZDROWE ODŻYWIANIE

2 listopada podczas projektu Bezpieczne Przedszkole rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, czyli witaminkach dla chłopczyka i dziewczynki. Przypominaliśmy sobie, co należy jeść żeby być zdrowym i silnym.

Październikowi jubilaci

W październiku jubilatami byli: w Tygryskach Ola S. i Hania P., a w Kangurkach Piotr J. i Olek M. Niech nam żyją STO LAT nasze koleżanki i koledzy!

Kodowanie na dywanie w Króliczkach i Kangurkach

29 października w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Kodowanie na dywanie” w grupie Króliczków odbywały się zajęcia pt.”Kap, kap, kap… rytmy wstępem do pętli”. Dzieci dowiedziały się czym jest cykliczność we wzorze. Uczyły się układać obrazki według zauważonych cech z zachowaniem rytmiczności wzoru. Zajęcia miały na celu rozwijanie logicznego i algorytmicznego myślenia u dzieci. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Kangurki natoniast „zamykały” smaki i zapachy jesieni w słoiku. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób można przetworzyć warzywa i owoce, żeby korzystać z nich zimą, kiedy to dostęp do świeżych jest ograniczony. Dzieci dowiedziały się czym jest wekowanie i kiszenie oraz suszenie, mówiły, jakie przetwory lubią najbardziej i po które najczęściej sięgają.

Dzień dyni

29 października w Kangurkach obchodziliśmy „Dzień dyni”. Wszystkie dzieci tego dnia były ubrane w kolorach pomarańczowo- zielonych. Mieliśmy różne zajęcia grafomotoryczne związane z dynią, a na zajęciach plastyczno- technicznych wykonaliśmy dynie z bibuły. Poznaliśmy różne rodzaje tych warzyw oraz ich zastosowanie. Dowiedzieliśmy się, jakie pyszne i zdrowe potrawy możemy z nich przygotować. To był dzień pełen dyniowych atrakcji.

Chemiczne "Czary- Mary" MINI WULKAN

27 października odbyły się zajęcia z cyklu Chemiczne „Czary- Mary” pt. MINI WULKAN. Dzieci zobaczyły, jak zrobić mini wulkan w domowych warunkach. Eksperyment bardzo zainteresował przedszkolaki i wywołał dużo pozytywnych emocji.

Projekt EDU- NOR-POL

27 października podczas zajęć multimedialnych grupa Kangurków wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie EDU- NOR- POL. Dzieci otrzymały list z norweskiego przedszkola, zapraszający do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń. Podczas zajęć Kangurki oglądały zdjęcia i filmiki pokazujące funkcjonowanie Przedszkola Plassebakken Bernehage w Norwegii. Ze względu na dużą różnicę programową wymiana doświadczeń między naszymi przedszkolami będzie na pewno bardzo interesująca dla obu stron. Wszystkim dzieciom podobało się przedszkole, które nawiązało z nami współpracę.

MATEMATYKA NAS OTACZA

19 i 20 października w ramach projektu MATEMATYKA NAS OTACZA przedszkolaki realizowały treści matematyczne odnajdując w najbliższym otoczeniu poznane figury geometryczne oraz aktywnie uczestnicząc w zabawacg ruchowych. Wesoło bawiły się wiatrakiem matematycznym i grały w gry podłogowe.

Warsztaty plastyczno- techniczne SŁOWEM MALOWANE

14 października na warsztatach plastycznych przedszkolaki wykonały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „SŁOWEM MALOWANE- Joanna Papuzińska 2021”. Wcześniej dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością Joanny Papuzińskiej. Życzymy samych sukcesów!

Kuchcikowo- HERBACIANE ZNACZKI POCZTOWE

Podczas zajęć w Kuchcikowie, w nawiązaniu do Dnia Listonosza, dzieci wykonały słodkie znaczki pocztowe. Wykorzystały do tego herbatniki, polewę czekoladową oraz różne, kolorowe ozdoby. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca listonosza oraz do czego służą znaczki pocztowe.

Bezpieczne Przedszkole- POZNAJEMY ZNAKI I SYGNAŁY DROGOWE

11 października w ramach projektu Bezpieczne Przedszkole rozmawialiśmy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Mówiliśmy o sygnalizacji świetlnej i jak bardzo ważne jest, aby nosić odblaski po zmroku. Przedszkolaki podczas spaceru oglądały znaki drogowe oraz korzystały z przejścia dla pieszych.

Warsztaty plastyczno- techniczne ZWIERZAKI CUDAKI

7 października na warsztatach plastyczno- technicznych przedszkolaki wykonały prace pt. ZWIERZAKI CUDAKI. Dzieci stworzyły piękne i kolorowe obrazki nawiązujęce do poznanych wcześniej zwierzaków.

Wycieczka do ALPAKA- TEAM w Jankowie

5 października odbyła się wycieczka do ALPAKA- TEAM w Jankowie. Dzieci miały okazję pokarmić i pogłaskać te urocze i bardzo przyjazne zwierzęta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta domowe i jak je traktować. Zobaczyły, jak powstaje kłębek wełny, a nawet same próbowały prząść. Okazyje się, że to nie takie proste. Wszyscy byliśmy zachwyceni ilością o różnorodnością zwierząt w gospodarstwie. Wszystkie przedszkolaki były bardzo dzielne i odważne w kontaktach ze zwierzętami.

Dziękujemy ALPAKA- TEAM! Jeszcze Was odwiedzimy!

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Od października dzieci z grupy Tygryski po raz trzeci dołączyły do Międzynarodowego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolakami. Dzieci zapoznały się z piosenką przewodnią projektu pt:”Czytaj z Misiem”. Następnie wspólnie z panią Kasią przypomnieliśmy sobie historię Małego Misia. Tygryski wykonały piękne zakładki do książki z sylwetką Małego Misia, które na pewno zachęcą do czytania Misiowi literatury dziecięcej.

Z powodu sytuacji związanej z pandemią zamiast pluszaka- do domów dzieci wędrować będzie zalaminowane zdjęcie misia Wiktora wraz z jego dzienniczkiem. W przedszkolu pluszak zamieszkał na półce w kąciku czytelniczym i towarzyszyć będzie nam podczas realizacji modułów. Mimo, że miś Wiktor patrzy na nas z góry, dużo mu opowiadamy i czitamy.

Razem z Małym Misiem realizujemy kierunek polityki MEN:

 1. wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny- rozwijanie czytelnictwa przy współpracy z rodzicami tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi
 2. wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie- poszukiwanie w/w postaw w utworach literackich
 3. podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów- dobór literatury do wieku, możliwości i potrzeb dzieci
 4. działanie na rzecz poznawania polskiej kultury- prezentacja polskiej literatuty dzieciom.

Przedszkolaki kochają zwierzaki- akcja charytatywna

W październiku nasze przedszkole bierze udział w akcji charytatywnej na rzecz schroniska dla zwierząt. Zbieramy karmę oraz przedmioty potrzebne bezdomnym zwierzakom. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o włączenie się do naszej akcji.

Wrześniowi jubilaci

We wrześniu w Kangurkach świętowaliśmy urodzinki Kai i Agatki, a w Króliczkach- Mai A. i Leona R. STO LAT dla naszych jubilatów !

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki i wręczyły drobne upominki. Były konkursy, zabawy przy muzyce. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci, a podczas zajęć w Kuchcikowie robiliśmy „Owocowe founde”.

Wszystkim chłopcom składamy serdeczne życzenia!

Kodowanie na dywanie w Króliczkach.

29 września w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Kodowanie na Dywanie” w grupie Króliczków odbyły się zajęcia pt.”Kolorowe, piękne, pachnące- jesienne owoce i warzywa”. Przedszkolaki dowiedziały się, że jesień to nie tylko barwne liście spadające z drzew, ale również bogactwo owoców i warzyw. Razem z panią Anią ukłedały sudoku owocowo- warzywne, rozwijając swoją spostrzegowczość oraz logiczne myślenie. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Chemiczne "Czary- Mary" LAMPA LAWA

28 września podczas zajęć eksperymentalnych Chemiczne „Czary- Mary” pani Ania przeprowadziła z nami eksperyment pt. LAMPA LAWA. Przy użyciu wody, oleju, barwnika i tabletki musującej oglądaliśmy ciekawy spektakl- tańczącej w słoiku lawy.

Japoński ukłon

27 września nasze przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Sakura no kuni”. Dzięki pani Marcie przenieśliśmy się do Japonii. Podczas comiesięcznych zajęć będziemy mogli poznawać wyjątkową kulturę i tradycje kraju kwitnącej wiśni.

Festiwal Teatralny Juszkowo

W dniach 23-24 września nasze przedszkolaki wzięły udział w Festiwalu Teatralnym Online „Fotel2021″ organizowanym przez Gminę Pruszcz Gdański. W ciagu tych dwóch dni obejrzeliśmy dwa pełne humoru i pouczajace spektakle:”Złota Ryba” i „Mój Przyjaciel Pies”. Było bardzo wesoło.

Dzień Przedszkolaka - festyn

20 września to bardzo ważna data, bo wtedy obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana w całym przedszkolu panowała wesoła i radosna atmosfera. Razem z naszymi gośćmi: Kopciuszkiem, świnką Peppą i Minionkiem spędziliśmy wspaniale czas- tańcząc, śpiewając i bawiąc się. Bal udał się znakomicie- przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń i radości. Było bardzo wesoło i kolorowo. A na koniec czekał na nas słodko- owocowy poczęstunek.

Naszym wspaniałym dzielnym przedszkolakom, tym mniejszym i tym większym, życzymy samych radosnych i słonecznych dni!

MATEMATYKA NAS OTACZA

16 września w ramach projektu MATEMATYKA NAS OTACZA- w sferze aktywność plastyczna i matematyka, tworzyliśmy rytmy matematyczne przy użyciu patyczków i figur geometrycznych

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki- dzień możliwości każdego z nas, dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci poznały historię Vasthi- nieśmiałej dziewczynki, która w końcu uwierzyła w siebie. Podczas zajęć towarzyszyły nam kropki, powstały też piękne „zakropkowane” prace plastyczne. Na koniec robiliśmy sobie zdjęcia w fotoramkach. Wiemy, że jesteśmy kreatywni i że w każdym znas tkwi talent. Musimy tylko w to uwierzyć!

MATEMATYKA NAS OTACZA

14 września w ramach projektu MATEMATYKA NAS OTACZA- w sferze aktywność ruchowa i matematyka, w przedszkolu odbyły się różne zabawy ruchowe z użyciem przyborów gimnastycznych i gier podłogowych.

Warsztaty plastyczno- techniczne WSPOMNIENIA Z WAKACJI

9 września przedszkolaki podczas warsztatów plastyczno- technicznych wykonały piękne prace pod tytułem WSPOMNIENIA Z WAKACJI. Fajnie było powrócić choć na chwilę do wakacyjnych wspomnień.

Kodeks Przedszkolaka

2 wrzesnia dzieci z grypy Króliczki poznały zasady dobrego zachowania w przedszkolu, natomiast dzieci ze starszych grup przypomniały je sobie. Po omówieniu zasad prawidłowego, bezpiecznego zachowywania się w sali i na placu zabaw przedszkolaki stworzyły Kodeks Przedszkolaka, który przypieczętowały kolorowymi odciskami swoich rączek.

Witamy w roku szkolnym 2021/2022!